Отборите на ПСЖ и Нюкасъл завършиха наравно 1:1 в мач от група "F" на Шампионската лига. "Свраките" поведоха в резултата в 24-ата минута след гол на Александър Исак, но Килиан Мбапе донесе ценната точка за парижани в 8-ата минута на добавеното време след точно изпълнена дузпа.

Първата ситуация за гол в срещата бе още в 4-ата минута. Усман Дембеле напредна в наказателното поле и центрира към Канг-Ин Лий, който не успя да нацели топката. Защитата на Нюкасъл не успя да изчисти топката и тя попадна на крака на Фабиан Руис, който от добра позиция прати удара си високо над напречната греда.

Пет минути по-късно парижани създадоха нова хубава атака по десния фланг. Ашраф Хакими и Рандал Коло Муани направиха страхотно двойно подаване, след като мароканецът центрира към Килиан Мбапе. Французинът стреля с пета, но Ник Поуп успя да се намеси.

В 12-ата минута "свраките" отвърнаха на предизвикателството. Мигел Алмирон отне топката от Хакими в близост до наказателното поле на ПСЖ. Парагваецът намери Александър Исак абсолютно сам на границата на вратарското поле, но нападателят изобщо не уцели вратата и топката премина над вратата на Джанлуиджи Донарума.

Нюкасъл откри резултата в 24-ата минута. Тино Ливраменто проби по лявото крило и подаде към Алмирон. Крилото стреля от границата на наказателното поле. Донарума не се намеси по най-добрия начин и топката попадна на крака на Исак, който нямаше да пропусне на празна врата.

Осем минути Поуп направи второто си спасяване в двубоя. Дембеле проби и отправи удар по земя с левия крак към десния ъгъл на вратата на анлийския страж, който успя да избие с една ръка.

Във втората минута на добавеното време "свраките" имаха огромен късмет, че резултатът остана в тяхна полза. Дембеле бе намерен от Мбапе на перфектна позиция в наказателното поле и неговият изстрел най-вероятно щеше да бъде голов, ако Фабиан Шер не беше сложил тялото си на пътя на топката.

В 56-ата минута Коло Муани изведе Дембеле на добра позиция. Все пак топката към крилото не беше най-добрата и въпреки че Дембеле стигна до кълбото, той не успя да насочи удара си, което позволи на Поуп да се намеси.

10 минути по-късно ПСЖ създаде най-добрата си ситуация в двубоя. Мбапе се справи със защитник на "свраките" и намери с подаване по земя на границата на вратарското поле появилия се като резерва Брадли Баркола. 21-годишният футболист прати удара си право в Ник Поуп, който отново заключи вратата си.

Няколко секунди по-късно Мбапе и Баркола отново комбинираха добре, но ударът на втория не намери очертанията на вратата. В 69-ата минута домакините имаха претенции за дузпа, след единоборство между Ашраф Хакими и Антъни Гордън. Ситуацията бе разгледана с ВАР, но не се стигна до 11-метров наказателен удар.

Осем минути преди изтичането на редовното време Люка Ернандес центрира към Дембеле, който от няколко метра не успя да прати топката в мреждата на Поуп. Шер се отчете с ключова намеса, след като не позволи на французина комфортно да отправи изстрел.

В 85-ата минута ПСЖ бе близо до изравняването. След хубав индивидуален пробив Мбапе тества рефлекса на Поуп, който отново се справи, а при добавката ударът на капитана на парижани премина на сантиметри от десния страничен стълб на вратата на Нюкасъл.

В началото на продължението Баркола направи още един пропуск от чиста ситуация. Той бе намерен от Хакими, но младият футболист не успя да затисне добре топката и тя премина високо над вратата на Поуп.

В 6-ата минута на добавеното време на срещата играчите на Луис Енрике отново имаха претенции за дузпа. Марчиняк отново не посочи бялата точка, но след намесата на ВАР бе отсъден 11-метров наказателен удар за ПСЖ заради игра с ръка на Ливраменто. Зад топката застана Мбапе, който не остави шансове на Поуп и донесе точката на парижани в 98-ата минута.

Преди последните срещи от група "F" ПСЖ се намира на втората позиция със седем точки, докато Нюкасъл е трети с 5. За отбора воден от Луис Енрике предстои изключително тежко гостуване на Борусия (Дортмунд), докато "свраките" приемат Милан.