Първенецът на Германия Борусия (Д) се спаси от загуба на старта на Шампионската лига. В първи мач от група "F" "жълто-черните" достигнаха до 1:1 срещу гостуващия Арсенал.

"Артилеристите" нанесоха своя удар по най-добрия начин - малко преди почивката. В 42-та минута Тио Уолкът подаде към Робин ван Перси, който откри резултата.

През второто дортмундци се опитваха по всякакъв начин да изравнят, което можеше да им коства нов гол в мрежата. Все пак късметът беше на тяхна страна и усилията им бяха възнаградени.

В герой за германците се превърна резервата Иван Перишич. След подаване от играч на Арсенал халфът с воле извън пеналтерията матира Шчесни и донесе точката на своя тим.

В същото време групата поведе Олимпик (Марсилия). Французите се справиха с обичайно неудобния домакин Олимпиакос. Единствения гол в двубоя отбеляза Лучо Гонзалес малко след началото на втората част. В самия край на срещата пък Фани беше изгонен.