Когато Марсилия спечели Шампионската лига през 1993 година в Мюнхен след победа над Милан с 1:0, Дидие Дешан бе капитан на френския отбор. След деветнадесет години Марсилия пак е на четвъртфинал в Шампионската лига. Дидие Дешан сега е треньор на френския гранд. А финалът отново е в Мюнхен.

До този голям мач обаче има още  време.  В момента Дешан се радва на класирането на Марсилия  сред  най-добрите осем отбори в Европа.

„Чувствам се невероятно! Елиминирахме Интер, който е клуб от голяма класа. През първото полувреме Манданда ни задържа на повърхността със своите невероятни спасявания. После получихме попадение в последните петнайсет минути на мача.  Знаехме, че в такъв случай трябва да отбележим гол.

Имаме невероятна публика, която ни подкрепи докрай в Милано. След серия от загуби в нашия шампионат нашите привърженици не ни изоставиха. На „Сан Сиро" техните възгласи се чуваха страхотно, все едно играехме на „Велодром". Нямам думи! Може да се каже, че сме имали и шанс. Но нали знаете, че докато съдията не е свирил края на мача, срещата продължава. Пак искам да кажа няколко думи за Манданда. Ако сега сме на четвъртфинал, то е до голяма степен заради него. Дано го накажат само за един мач", сподели той.