90+5′
Турнир: Шампионска лига Стадион: "Сантяго Бернабеу", гр. Мадрид (Испания) Зрители: 78 577
90+5′

КРАЙ НА МАЧА!

Реал (Мадрид) - Челси 2:0 в четвъртфинал от Шампионската лига

Реал (Мадрид) стори очакваното срещу Челси и направи голяма крачка към полуфиналите

Бензема и Асенсио дариха "кралете" с отличен аванс преди реванша на "Стамфорд Бридж"

90+3′

БЕНЗЕМА! В самия край Реал (Мадрид) можеше да направи резултата класически. Алаба центрира остро от фланга, а Кепа не се намеси убедително. Карим Бензема успя да направи добавка, насочвайки с глава. Този път обаче топката разочароващо не намери целта.

90′
Снимка 614258

88′

Матео Ковачич изпусна нервите си. Получава жълт картон.

87′

Дани Карвахал вече също е с официално предупреждение.

84′

Тони Кроос напуска терена, а вместо него ще видим Орелиен Чуамени.

83′
Снимка 614256

83′

Едер Милитао получава официално предупреждение.

80′

Дани Себайос се появява в игра. Напускащият е Лука Модрич.

75′

Мейсън Маунт влиза в игра за Челси, докато излизащият е Тиаго Силва.

75′

Н'Голо Канте бива заменен от Конър Галахър, като това е последната смяна за "сините" в този мач.

73′

ГООЛ ЗА РЕАЛ МАДРИД! 2:0!! МАРКО АСЕНСИО! Шампионът на Европа търпеливо и методично дочака момента, когато да нанесе своя съкрушителен удар в мача. По-малко от две минути след появата си на терена, Марко Асенсио реализира за 2:0 в полза на Реал (Мадрид). В 73-ата "кралете" изпълниха късо корнер, след който Кроос подаде за Винисиус, а бразилецът моментално продължи за Асенсио. Резервата отправи шут по земя, без подготовка, който мина между краката на разсеяния Уесли Фофана и направи нулеви шансовете на Кепа за намеса.

72′
Снимка 614257

70′

Родриго бива заменен от Марко Асенсио. Смяна за Реал (Мадрид).

70′

Едуардо Камавинга бива заменен от Антонио Рюдигер.

65′
Снимка 614254

64′

Кай Хавертц влиза в игра за сметка на Рахийм Стърлинг.

64′

Трево Чалоба влиза в игра за Челси. Излиза Жоао Феликс.

58′

БЕН ЧИУЛУЕЛ Е ИЗГОНЕН! Голям проблем сполетя тима на Челси в 58-ата минута. Франк Лампард направи рокада в отбраната на своя отбор и "сините" заиграха с четирима в защита. Краткият период на напасване към новата формация обаче се оказа фатален. Родриго изскочи зад гърба на квартета в дефанзивния вал и гонещият го Бен Чиулел нямаше друг избор освен да го фаулира. Реферът Летексие беше безкомпромисен, гонейки го с директен червен картон.

55′

Mарк Кукурея се появява в игра за Челси. Напуска Калиду Кулибали. Промяна в схемата на игра на Челси.

52′
Снимка 614253

50′

Горе-долу същата ситуация се откри и пред домакините. Лука Модрич отправи далеч по-качествен шут, но за късмет на Челси топката прелетя малко над горния десен ъгъл.

47′

Челси отново стартира амбицирано, като Жоао Феликс пробва да промени развоя на събитията с техничен удар от границата на наказателното поле. Куртоа проследи летежа на топката и улови с лекота.

46′
Снимка 614247

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

43′
Снимка 614249

39′

Кепа Арисабалага провали още един опит на "лос меренгес" за гол в 39-ата минута. Дейвид Алаба подложи главата си при остро центриране и акуратно запрати топката към далечния ъгъл. Стражът на Челси се протегна максимално и улови.

37′
Снимка 614251

34′

Родриго се прояви за първи път в мача, след като в 34-ата догони излизаща в аут топка и моментално пробва Кепа с шут от малък ъгъл. Испанецът обаче не е вчерашен и направи поредно спасяване.

29′

Жоао Феликс отправи изстрел от границата на наказателното поле, който срещна тялото на вражески бранител.

26′

ВИНИСИУС! Отбраната на Челси продължи да бъде тероризирана от непрестанните рейдове на Винисиус. Нов пробив на Вини завърши с негов техничен минаващ изстрел покрай Куртоа, който секунди по-късно беше избит малко пред голлинията от Калиду Кулибали.

Снимка 614250

22′

ШАНС ЗА ЧЕЛСИ! Реакцията на английския тим беше изключително бърза, като още в следващата атака паритетът можеше да бъде възстановен. Рийс Джеймс напредна по фланга и отправи прострелна топка. Едер Милитао се хвърли на рискован шпагат и без малко не си отбеляза автогол, ако не беше чудесната намеса на Куртоа.

21′

ГОООЛ ЗА РЕАЛ (МАДРИД)! 1:0! КАРИМ БЕНЗЕМА! Реал (Мадрид) поведе в резултата с настъпването на 21-ата минута. Дани Карвахал се възползва от празно пространство в половината на Челси и центрира меко за измъкналия се Винисиус. Бразилският национал леко отклони коженото кълбо и предизвика спасяването на Кепа. На точното място за добавка обаче бе Карим Бензема, който на празна врата реализира едно от най-лесните попадения в своята кариера.

11′

БЕНЗЕМА! Отговорът на Реал (Мадрид) беше красноречив и последва първа добра възможност за голямата звезда на домакините Карим Бензема. Капитанът направи бърза комбинация с Винисиус, но затвори ъгъла си за стрелба и видя стабилната намеса на Кепа.

Снимка 614248

7′

Едуардо Камавинга също получава картон от френския съдия.

5′

Първи жълт картон в срещата, който е показан на Уесли Фофана от Челси.

4′

Набезите на англичаните продължиха и само след няколко минути Едер Милитао беше позициониран по отличен начин, за да спре опасно пращане на коженото кълбо в наказателното поле на актуалния европейски клубен шампион.

Снимка 614246

2′

ФЕЛИКС! Макар и в трагична моментна форма, отборът на Челси изненада своя опонент с открит и атакуващ футбол веднага след първия съдийски сигнал. Във втората минута селекцията на Франк Лампард организира мълниеносна контра, при която Н'Голо Канте изведе Жоао Феликс сам срещу стража на домакините. Португалската звезда изпусна оптималния момент, за да отправи удар, бидейки и застигнат от Едер Милитао. Все пак нападателят шутира по земя и предизвика добра реакция от Тибо Куртоа.

1′