Турнир: Шампионска лига Стадион: "Стамфорд Бридж", гр. Лондон (Англия) Зрители:
90′

КРАЙ НА МАЧА! ЧЕЛСИ Е НА ФИНАЛ!

85′

ГОЛ ЗА ЧЕЛСИ! Домакините най-после намериха път към вратата на Реал. Канте подаде към Пулишич, който замахна, че ще центрира, Куртоа плонжира и след това топката стигна до Маунт, който от 3 метра отбеляза на празна врата.

78′

Пулишич проби отдясно и центрира успоредно на голлинията, но Маунт пропусна да засече.

67′

Пулишич замени Вернер.

66′

Нов пропуск за "Сините". Хаверц напредна и подаде към Канте, който в наказателното поле стреля, но Валверде изби.

Снимка 529746

63′

Винисиус Жуниор бе заменен от Марко Асенсио

63′

Ферлен Менди бе заменен от Федерико Валверде.

60′

Хаверц пропусна страхотен шанс за попадение след като остана сам срещу Куртоа, но пак беше неточен.

53′

Каква възможност за Челси! Маунт получи от Вернер и стреля твърде силно от отлична позиция и топката влетя над гредата.

46′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

45′

ВИЖТЕ ТУК КАК СА СЕ ПРОМЕНИЛИ КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВИТЕ 45 МИНУТИ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

36′

Рамос получи жълт картон за издърпване срещу Аспиликуета

27′

ГОЛ ЗА ЧЕЛСИ! Хаверц прехвърли вратаря, топката се отби в гредата и се върна при Вернер, който в опразнената врата вкара с глава за 1:0!

18′

Попадение на Челси не е зачетено заради засада след като Вернер стреля, но преди това получи зад линията на защитата.

11′

Рюдигер пробва далечен удар, който затрудни Куртоа, но в крайна сметка стражът се справи.

7′

Хаверц фаулира грубо Начо, но не последва картон.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

20 Хъдсън-Одой 25 Родриго

Челси и Реал (Мадрид) се изправят отново един срещу друг, този път на "Стамфорд Бридж", в реванша от 1/2-финала в Шампионската лига. В първия двубой в Испания нямаше победител и той завърши при резултат 1:1.

Лондончани показаха голям ентусиазъм в първата среща и със сигурност ще се хвърлят здраво и днес.

От другата страна обаче е най-опитният и най-успешният отбор в турнира в лицето на Реал. "Белият балет" през годините е успявал да се измъкне от далеч по-сложни ситуации, така че е напълно възможно да видим обрат в негова полза днес.

Реал с Рамос и Менди срещу Челси

Двамата се завръщат в състава

Челси днес ще се бори да достигне до финала в Шампионската лига за трети път в историята си. Досега англичаните играха на два финала, като спечелиха титлата през 2012 година, след като преди това бяха загубили от Манчестър Юнайтед през 2008-а.

В същото време Реал (Мадрид) e на крачка от 17-ия си финал в турнира. "Кралският клуб" е абсолютен хегемон в тук, като има цели 13 купи във витрината си. В последните сезони испанците леко бяха позагубили от блясъка си, тъй като не бяха достигали до 1/2-финал от 2018 година насам. Сега обаче отборът отново набира скорост и нищо чудно да вдигне трофея за 14-и път.

Лукас Васкес отказа предложението на Атлетико (Мадрид)

Не искал да извърши предателство спрямо Реал

Интересното е, че това ще е едва 5-и мач между Челси и Реал в евротурнирите. Още по-любопитно е, че досега англичаните нямат загуба от този съперник, с когото са се срещали главно във финални сблъсъци. Първият такъв случай е през далечната 1971 година на финала за КНК, когато първият двубой завършва наравно 1:1, а в преиграването два дни по-късно лондончани печелят с 2:1. Другият им сблъсък е през 1998 за Суперкупата на Европа, когато отново "сините" печелят с 1:0. Последната им среща бе миналата седмица в Мадрид, която завърши 1:1.

Отлични новини за Реал (Мадрид) преди реванша с Челси

Вижте групата на "белите"

В състава на домакините ще липсва халфа Матео Ковачич, който все още лекува контузия в бедрото. Мейсън Маунт също получи удар в последния мач с Фулъм, но се очаква да бъде на линия.

В Реал проблемите си остават в защита. На десния бек Дани Карвахал и Лукас Васкес са в лазарета. Феде Валверде пък остава извън сметките, след като последният му тест за COVID-19 е дал неубедителен резултат.