Челси разби Рен с 3:0 в мач от група "Е" на Шампионската лига. Два гола за успеха вкара Тимо Вернер (10,42) от дузпи. Едно попадение добави Тами Ейбрахам (50). Френският тим завърши мача с човек по-малко, след като Далберт бе изгонен в 40-ата минута.

В 10-ата минута Вернер нахлу в наказателното поле и бе фаулиран от Далберт. "Сините" получиха дузпа, а германецът откри резултата.

В 42-ата минута домакините удвоиха. Ейбрахам стреля от границата на наказателното поле, топката срещна ръката на Далберт и Челси получи втора дузпа. Бразилският защитник на Рен бе изгонен. Вернер застана зад топката и вкара за 2:0.

Крайният резултат оформи Ейбрахам в 50-ата минута.

Борусия (Дортмунд) отказа Брюж за едно полувреме

"Жълто-черните" с класическа победа

В другия мач от групата Севиля победи трудно Краснодар с 3:2. "Биковете" поведоха набързо с 2:0 през първото полувреме. Първо Магомед-Шапи Сюлейманов изпълни перфектно пряк свободен удар и откри резултата в 17-ата минута.

Четири минути след това руският тим поведе с 2:0. Точен бе Маркус Берг от дузпа. Севиля се върна в мача в 42-ата минута, когато Иван Ракитич засече с глава центриране на Жоан Жордан и вкара за 1:2.

Снимка 503861

В добавеното време на срещата Хесус Навас бе изгонен. Въпреки че бе с човек по-малко през второто полувреме андалуският тим диктуваше събитията на терена. В 69-ата минута Юсеф Ен Несири се възползва от грешка в защитата и изравни. Три минути по-късно отново той вкара за крайното 3:2.

Във временното класиране Челси и Севиля имат по 7 точки, докато Рен и Краснодар по една.