Борусия (Дортмунд) оглави група "F" на Шампионската лига след класическа победа с 3:0 при гостуването на Брюж. "Жълто-черните" изковаха успеха си през първото полувреме, когато се разписаха Торган Азар (14) и Ерлинг Халанд (18,32).

Така германският вицешампион събра 6 точки и е временен лидер. Лацио е втори с 5 точки, а Брюж трети с 4 пункта. Зенит е последен с една точка.

Борусия поведе в 14-ата минута. Тогава Миньоле изби центриране отдясно. Топката стигна до Азар, който със силен удар вкара за 0:1.

Снимка 503855

Четири минути по-късно Миньоле отрази удар с глава на Халанд след центриране от корнер. При добавката норвежецът обаче не сбърка за 0:2.

Халанд оформи крайният резултат в 32-ата минута. Тогава Дауд изведе Мюние отдясно, защитникът пусна успореден пас, а Халанд засече във вратата за 0:3.