Отборът на Челси победи с 2:1 домакините от Валенсия в двубой от втория кръг в груповата фаза на Шампионската лига.
Домакините стартираха в срещата с вихрено темпо и това даде резултат, въпреки и шанса, който ги навести. Още в 9-ата минута при опит за атака от страна на домакините се получи нещастен рикошет в тялото на Есиен, кълбото попадна в Давид Вия и за нападателя не остана нищо друго освен да простреля Чех.
След попадението домакините имаха още ситуации да реализират, но пропуски направиха Хоакин и Мориентес. В 18-ата минута Дидие Дрогба получи кълбото и стреля опасно, но Хилдебранд отби топката в корнер.
След изпълнението му не последва опасност за вратата на домакините. Само след две минути Хоакин Санчес пропиля чудесна възможност за гол, излизайки очи в очи с Чех, но не успя да вкара кълбото в мрежата.
Челси стигна до равенството в 21-ата минута. Чудесна комбинация по левия фланг между Дрогба и Малуда доведе до центриране на последния към Джо Коул, а той реализира попадението, с което Челси изравни резултата.
В 33-ата минута Морети подаде на Марчена, след което Хоакин получи топката в центъра на наказателното поле, но се засуети и пропиля възможността да стреля опасно. 
В последните минути на полувремето Дрогба пробва да затрудни защитата на домакините, но не успя.
През втората част гостите затегнаха редиците си и стигнаха до успеха. Още не бяха изминали и две минути от подновяването на играта и опасен удар на Джон Тери с глава прати кълбото към вратата на Хилдебранд, но то не затрудни вратаря.
Победното попадение заби Дидие Дрогба и донесе трите точки на Челси.
Нападателят реализира гола, след като бе изведен от Джо Коул и с кинжален удар препарира Хилдебранд в 71-ата минута на срещата.
До края на срещата домакините опитаха да стигнат поне до изравняване, но опитите за попадение не доведоха до резултат.
В другата среща от тази група Шалке постигна победа надп Розенборг в Трондхайм благодарение на головете на Джърмейн Джоунс, който вкара в 62-ата минута на двубоя и направи 0:1 след заучено изпълнение на свободен удар и на Курани, който бе изведен с дълъг пас в отлична позиция, от която не сгреши - 0:2.
Валенсия 1:2 Челси
CFCfan
на 05.10.2007 в 07:38:59 #122MAN UNITED FEN Регистриран на: 18.01.2007, 17:59 Пуснато на: 04.10.2007, 20:08 Честита победа на феновте на Челси Заслужена радост и за вас след просташката потъпка на евреина да изгони Жозето Благодарим! Хубава победа, върна ни в групата. Успех и на Юнайтед в групата и да се видим на финал викам!!!!
MAN UNITED FEN
на 04.10.2007 в 17:09:50 #121феновете * постъпка* то се гледа и не се бърза ама все пак мача гледам
MAN UNITED FEN
на 04.10.2007 в 17:08:21 #120Честита победа на феновте на Челси Заслужена радост и за вас след просташката потъпка на евреина да изгони Жозето
HackoAKOB
на 04.10.2007 в 14:56:10 #119до всички фенчета на Челси , ВАЖНО съобщение след 49 годино отбора пак ще е шампион , приятно чакане !!!

CFCfan
на 04.10.2007 в 12:37:33 #118LondonBlue Регистриран на: 04.10.2007, 14:05 Най - накрая...най-накрая! Най - накрая още един!!!! Благодаря ти, че те има - съгласен съм с всичко, което каза малко по-долу - винаги съм знаел, че има още някой, поне един макар и, който да мисли като мен. Аз съм фен на Челси от 10 години и това ще остане завинаги така с или без Абрамович, за който не съм и чувал преди да закупи клуба. Аз също страдам за Моуриньо - мисля, че той остана завинаги в сърцата на всеки един истински фен на Челси. Загубихме най-добрия мениджър, но трябва да има живот след смъртта. Трябва.
LondonBlue
на 04.10.2007 в 11:19:54 #117ROONEY81
на 04.10.2007 в 11:18:04 #116чел$и са ПАЛЯЧОВЦИ!
СПЕЦИАЛИСТЪТ
на 04.10.2007 в 10:27:29 #115Валенсия са били,в момента са и винаги за напред ще бъдат НЕУДАЧНИЦИ.............. Миналия сезон Челси ги би по същия начин както и вчера............. И двата пъти в супер важни и напечени мачове...............
CFCfan
на 04.10.2007 в 09:28:18 #114Айде честито ни на всички фенове на Челси!!!! Вчера четох какви ли не коментари, че няма как да не паднем след всичко, което се случи в клуба в последните седмици, но ето че отново сме на правилен път...класата е тук все още, слава - богу. Но въпросът ми е друг. Гледах мача снощи и хилядите повторения на гола на Джо коул и искам мненията ви по въпроса - не беше ли това автогол? Навсякъде, където видях и прочетох нещо за мача за голмайстор беше посочен Джо, а аз така и не успях да видя докосва ли топката или не...какво ще кажете вие?
Oho Boho
на 04.10.2007 в 09:26:32 #113Донтони, що се Абиш с тези дълги идеологизирани постове. Де то това време, човек глупости и измишльотини да чете.
Викни си едно кратко, ударно, стегнато, КЗЛ и всичко ще ти е на 6.

Dexter
на 04.10.2007 в 08:45:38 #112jol3co Точно такъв Челси искам да гледам ! Евала момчета !
Абе нещо не виждам АС Милан напоследък 
Anarion
на 04.10.2007 в 07:53:48 #111Тия валенсиански портоколи са ебаси кухите парчета. На собствен терен ги обърна отбор без треньор, и то по същия баламски начин както преди година. Сега поне в тая група се заформя ебати въртележката. Иначе победата на Шалке в Трондхайм ми излезе перфектно.
shvedut
на 04.10.2007 в 06:44:30 #110ето ги и грубите сметки Lyon 0 - 3 Rangers (8 коеф) Liverpool 0 - 1 Marseille (8 коеф) Werder Bremen 1 - 3 Olympiakos Piraeus (8 коеф) Benfica 0 - 1 Shakhtar Donetsk (3.5 коеф) Celtic 2 - 1 AC Milan (3.5 коеф) ---------------------- общо 6272
Blue&Red_BoY
на 04.10.2007 в 05:34:07 #109Рогатлъците са големи Комплексари
САМО ЦСКА

big_papi34
на 04.10.2007 в 02:04:09 #108От щаба на ДПС съобщиха ,че точка номер едно в предизборната програма на Б.Искренов ще е легализацията на гей браковете,По този начин от ДПС се надяват да спечелят всички турски педали от Подуяне!!
jol3co
на 04.10.2007 в 01:55:29 #107jol3co Регистриран на: 28.06.2007, 00:12 Пуснато на: 04.10.2007, 00:33 Аре утре смърт за Цеца Панчаревската курветина ...
И.Д.Ц.
на 04.10.2007 в 00:24:18 #106Фенербахче 1907 .....< Гнусен мургаво-син Подхуенски резак,марш в Анадола боклук!!!
fen_boy
на 03.10.2007 в 23:23:48 #105dontoni_ сам го каза по времето на комунизма левски е бил на второ място по облаги само изкам да вметна че почти никога облагите не са достигали до втория прасе заблудено

Sony_Ericsson
на 03.10.2007 в 22:14:22 #104много ску4ен бе6е ма4а....и двата отбора бяха безобразно зле в за6тита....първото полувреме Валенсия изтърва $елски, а второто испанците просто заспаха....с такава за6тита и двата отбора са максимум до 1/8...
ico17
на 03.10.2007 в 22:04:21 #103резонно!Но най хубав ма4 несъмнено бе победата на Олимпик-Марсилия над 4ервените на "Айнфилд"!Хубава ве4ер и за Селтик макар май Дида да се скапа "артисти4но"от "погалване"от фен...Успех и на откритият футбол на Лацио-Реал.Ние,Българите нямаме никакъв изглед с тези скапани клубни отбор4ета...отдавна ми бе това да го кажа!!!!!!!!!!