Отборът на Челси победи с 2:1 домакините от Валенсия в двубой от втория кръг в груповата фаза на Шампионската лига.

Домакините стартираха в срещата с вихрено темпо и това даде резултат, въпреки и шанса, който ги навести. Още в 9-ата минута при опит за атака от страна на домакините се получи нещастен рикошет в тялото на Есиен, кълбото попадна в Давид Вия и за нападателя не остана нищо друго освен да простреля Чех.

След попадението домакините имаха още ситуации да реализират, но пропуски направиха Хоакин и Мориентес. В 18-ата минута Дидие Дрогба получи кълбото и стреля опасно, но Хилдебранд отби топката в корнер.

След изпълнението му не последва опасност за вратата на домакините. Само след две минути Хоакин Санчес пропиля чудесна възможност за гол, излизайки очи в очи с Чех, но не успя да вкара кълбото в мрежата.

Челси стигна до равенството в 21-ата минута. Чудесна комбинация по левия фланг между Дрогба и Малуда доведе до центриране на последния към Джо Коул, а той реализира попадението, с което Челси изравни резултата.

В 33-ата минута Морети подаде на Марчена, след което Хоакин получи топката в центъра на наказателното поле, но се засуети и пропиля възможността да стреля опасно.

В последните минути на полувремето Дрогба пробва да затрудни защитата на домакините, но не успя.

През втората част гостите затегнаха редиците си и стигнаха до успеха. Още не бяха изминали и две минути от подновяването на играта и опасен удар на Джон Тери с глава прати кълбото към вратата на Хилдебранд, но то не затрудни вратаря.

Победното попадение заби Дидие Дрогба и донесе трите точки на Челси.

Нападателят реализира гола, след като бе изведен от Джо Коул и с кинжален удар препарира Хилдебранд в 71-ата минута на срещата.

До края на срещата домакините опитаха да стигнат поне до изравняване, но опитите за попадение не доведоха до резултат.

В другата среща от тази група Шалке постигна победа надп Розенборг в Трондхайм  благодарение на головете на Джърмейн Джоунс, който вкара в 62-ата минута на двубоя и направи 0:1 след заучено изпълнение на свободен удар и на Курани, който бе изведен с дълъг пас в отлична позиция, от която не сгреши - 0:2.

Валенсия 1:2 Челси