Отборът на Монако преживя кошмарна вечер и в Шампионската лига. Селекцията на Тиери Анри отново демонстрира, че се намира в трагична форма, след като падна тежко у дома с 0:4 от Брюж.

Интер - Барселона 1:1 (Развой на срещата по минути)

Без победител в дербито на група В

Белгийците бяха абсолютен доминант през всичките 90 минути на "Стад Луи II", като по този начин съхраниха сериозни шансове за продължаване в следващата фаза на турнира.

Двубоят започна със сериозен ентусиазъм от страна на "червено-белите", които пропуснаха две изгодни положения чрез Радамел Фалкао и Софиан Диоп.

Снимка 387816

Източник: EPA/БГНЕС

Студен душ обаче обля домакините в 12-ата минута, когато Брюж поведе в резултата. Ритс проби по фланга, след което центрира за нападателя Уесли. Бразилецът хитро пропусна топката между краката си, което матира цялата отбрана пред Диего Беналио. Така коженото кълбо стигна до Ванакен, който с лекота реализира за 0:1.

Положението на монегаските стана още по-тежко, след като в 17-ата минута реферът Соареш от Португалия, отсъди дузпа в полза на белгийците. Отбелязалият преди малко Ванакен отново се нагърби с отговорната задача и с мощен шут в средата на вратата направи 0:2.

Цървена звезда победи Ливърпул с 2:0

Звезда шокира Ливърпул на "Райко Митич"! Борбата в Група "С" става жестока!

Домакините нокаутираха именития си гост за 7 минути

И за да бъде погромът пълен, класиката в Княжеството стана факт в 24-ата минута. Бразилецът Уесли направи за смях двама от бранителите на Монако, след което с премерен изстрел матира безпомощния Диего Беналио.

Футболната среща загуби доста от своята интрига след паузата. Френските домакини търсеха поне почетното попадение, ала слабите изяви в офанзивен план доведоха само до шут на Джибрил Сидибе покрай лявата греда.

Снимка 387818

Големият срам за селекцията на Тиери Анри приключи с четвърти гол в мрежата на Монако в 85-ата минута, Рууд Формер остана сам срещу вратаря и със завидно спокойствие оформи крайното 0:4.

В следващия кръг на Брюж предстои тежко гостуване на Борусия (Дортмунд), докато Монако отива на "Уанда Метрополитано", за да брани честта си срещу Атлетико (Мадрид).

МОНАКО - БРЮЖ 0:4

0:1 Ванакен (12"), 0:2 Ванакен - дузпа (17"), 0:3 Уесли (24"), 0:4 Формер (85")

СТАДИОН: "Стад Луи II"

СЪДИЯ: Соареш Диаш (Португалия)

МОНАКО: Беналио, Барека, Жемерсон, Глик, Сидибе, Шадли, Аит Бенасер, Тилеманс, Диоп, Фалкао, Сила (резерви: Бадиашиле, Гуано, Гандсир, Хенрикс, Масенго, Мбула, Туре)

БРЮЖ: Хорват, Пулаен, Мехеле, Денсвил, Мата, Вормер, Накамба, Ритс, Диата, Уесли, Ванакен (резерви: Летица, Коолс, Декарли, Митрович, Опенда, Резаей, Влиетник)