Цървена звезда шокира феновете на Ливърпул в световен мащаб, записвайки победа срещу английския гранд в среща от Група "С" на Шампионската лига.

Двубоят на стадион "Райко Митич" завърши с успех за домакините с 2:0. Точен на два пъти в тяхна полза беше Милан Павков.

Снимка 387813

Източник: UEFA.com

Сърбите бяха на дъното в класирането с актив от само една спечелена точка, докато мърсисайдци заемаха върха с шест пункта, преди началото на мача. Сега вече Звезда е само на две точки от именития си съперник, като завърза интригата в групата неимоверно.

Ливърпул разгроми Цървена звезда с 4:0

Салах отново блесна, Борян хвана дузпа, но Звезда бе разгромен на "Анфийлд"

Мърсисайдци пропуснаха и дузпа

Клоп потвърди, че крилото Джердан Шакири няма да пътува със състава и това стана факт. Германският специалист мотивира решението си с крайно враждебното посрещане, което се очакваше сръбските фенове да устроят на родения в Косово швейцарец.

27-годишният футболист настоя, че няма никакъв проблем да отиде и играе в Белград, където съвсем няма да е добре дошъл. Както е известно, той подразни всички сърби с начина, по който отпразнува гола си срещу "плавите" на Мондиал 2018 - изобразявайки "албанския орел" с ръце.

Юрген Клоп преди мача с Цървена звезда: Псувам доста добре на сръбски

"Едва ли искате да чуете"

С присъствието на Шакири или не, Ливърпул претърпя истински неочаквано и безкрайно неприятно крушение далеч от дома, отстъпвайки пред домакина си, като позволи да бъде сразен в рамките на едва няколко игрови минути през първото полувреме на двубоя.

Снимка 387814

В 22-ата минута Милан Павков се възползва от добро положение в полза на тима си и даде предимство на своя отбор в резултата.

Звездите на гостите изглеждаха сюрпризирани от инкасираното попадение, но докато успеят да се опомнят, Павков вече бе за втори път в прегръдките на съотборниците си, след като прати истинска бомба във вратата на Алисон за 2:0.

Снимка 387811

Футболистът на сръбския гранд открадна кълбото в близост до централната линия, преодоля двама бранители и с мощен снаряд не остави шансове на Бекер.

Двайсет минути преди края на срещата бе отправен и първият точен удар в очертанията на целта в полза на Ливърпул... Повече от притеснителна статистика за гостите. Изстрелът бе на Салах, а Борян успя да спаси, въпреки че се стигна до неприятен рикошет в тялото на защитник.