Отборът на Борусия (Дортмунд) продължава да заема първата позиция в Група "F" на Шампионската лига.

Германският гранд гледа смело към преките елиминации в надпреварата, след драматична победа при гостуването си на Спортинг в Лисабон.

Двубоят завърши при резултат 2:1 в полза на гостуващия тим.

Пиер-Емерик Обамеянг откри головата сметка на състава си в срещата след само 9 минути игра, като даде самочувствие на съотборниците си, че могат да постигнат победа в трудното си гостуване днес.

Юлиан Вайгъл покачи на 2:0 за немския отбор две минути преди почивката, което до голяма степен загатна и крайния победител в сблъсъка.

След почивката домакините стигнаха само до едно попадение, чрез Бруно Сезар в 67-ата минута, като така и не успяха да спасят поне точката срещу опонента си.

Така вестфалци събраха 7 точки, колкото има и Реал (Мадрид), който очаквано разгроми Легия (Варшава) с 5:1 в другия мач от групата.

Португалците са трети с 3 точки и се нуждаят от чудо, за да изместят някой от лидерите.