Борусия (Дортмунд) победи с 2:1 Славия (Прага) и намери място в елиминационната фаза на Шампионската лига. "Жълто-черните" бяха задължени да победят чешкия тим и да се надяват Барселона да не загуби визитата си на Интер. В крайна сметка това се случи и германският вицешампион остана на второ място в група "F".

Домакините откриха резултата още в 10-ата минута. Тогава Брандт пусна отличен пас към Марко Ройс, който напредна и с успоредно подаване намери Джейдън Санчо, който засече топката във вратата за 1:0.

Снимка 456894

Източник: uefa.com

В 43-ата минута Славия изравни. Масопуст центрира в наказателното поле, където Шкода с гърди свали топката за Сучек, който вкара за 1:1.

През второто полувреме "жълто-черните" натиснаха сериозно. Така се стигна до 61-ата минута, когато Санчо намери Юлиан Бранд в наказателното поле. Германският национал стреля силно от малък ъгъл и преодоля вратаря за крайното 2:1.

Барселона победи Интер с 2:1 в Шампионската лига

Интер отново се провали в Шампионската лига, резервите на Барса удариха "нерадзурите" с блестящ гол на Ансу

Срещата на "Сан Сиро" завърши 1:2

В 77-ата минута Юлиан Вайгъл остави Борусия с човек по-малко, след като получи втори жълт картон.

В крайното класиране Борусия събра 10 точки, докато Славия остана на дъното с едва 2.