Борусия (Дортмунд) победи като гост Милан с 3:1 на "Джузепе Меаца" в среща от в група "F" на Шампионската лига. Марко Ройс откри резултата в 10-ата минута от дузпа, а малко преди това Оливие Жиру пропусна да се разпише също от бялата точка. В 37-ата минута Самуел Чуквуезе успя да възстанови равенството. В 59-ата минута Джейми Байноу-Гитенс върна преднината на гостите, а десет минути по-късно  резервата Карим Адейеми сложи точка на спора.

Още в 6-ата минута "росонерите" получиха правото да изпълнят дузпа след игра с ръка на Нико Шлотербек. Ударът на Жиру от бялата точка беше твърде слаб и Грегор Кобел с лекота изби топката. Положението за домакините веднага се влоши още повече, защото само три минути по-късно техният капитан Давиде Калабрия фаулира Джейми Байноу-Гитенс в наказателното поле и така се стигна до дузпа и за "жълто-черните". Последвалото изпълнение на Ройс беше отлично и така ветеранът откри резултата в тяхна полза.

В 19-ата минута Байноу-Гитенс можеше да удвои аванса на своя тим, но изстрелът му профуча покрай вратата. Четири минути по-късно далечен шут по земя на Пулишич завърши в ръцете на Кобел. В 27-ата минута Жиру опита удар в близост до вратата, но Шлотербек успя да го блокира. Десет минути по-късно Чуквуезе нахлу в наказателното поле с чудесен пробив и стреля от малък ъгъл, а след лек рикошет топката завърши в мрежата за 1:1. Това е дебютен гол за нигериеца с екипа на "Дявола". В 43-тата минута Адли отправи разочароващ шут. Секунди преди почивката Калабрия можеше да се реваншира за направената дузпа, но от добра позиция стреля неточно с глава.

Малко след началото на втората част Милан организира обещаваща атака, но след воле на Пулишич тимът стигна само до корнер. В 51-вата минута домакините получиха сериозен удар, тъй като защитникът им Малик Тиау получи мускулна травма. Така на негово място влезе опорният халф Раде Крунич поради липсата на централни бранители на пейката. Само четири минути по-късно подобна ситуация сполетя и гостите. Тогава техният защитник Шлотербек също се контузи и трябваше да отстъпи мястото си на Салих Йозджан.

Рокадата в защитата на домакините почти веднага си каза думата, защото още в 59-ата минута футболистите на Дортмунд безпроблемно разиграха топката с няколко паса пред наказателното поле, а това доведе до шут по земя на Байноу-Гитенс, с който англичанинът върна преднината на "жълто-черните".

Десет минути по-късно играчите на Борусия отново наказаха колебливата отбрана на своя противник. В този случай Адейеми финтира Калабрия и нанесе удар. Майк Менян изби топката, но не достатъчно добре и тя премина голлинията въпреки опита на вратаря за втора намеса.

В 82-рата минута Фикайо Томори не успя да се разпише с глава при корнер. Последва неточен удар с глава и на Фюлкруг. В 85-ата минута резервата Лука Йович не успя да отбележи първия си гол с екипа на домакините, след като изстрелът му с глава се спря в гредата. Само три минути по-късно Фюлкруг разтресе напречната греда на другата врата с мощния си шут, а при втория си опит изстреля топката в аут.

След тази победа германците събраха 10 точки в актива си и се класираха за осминафиналите. "Росонерите" са на дъното с пет точки и участието им в елиминациите е под сериозна въпросителна. Пари Сен Жермен е втори със 7, докато Нюкасъл също е с 5. В последния кръг Милан гостува на "свраките", а Борусия приема Пари Сен Жермен в Дортмунд. Мачовете са на 13 декември от 22:00 часа.

"Сан Сиро" аплодира Синер преди мача с Борусия (Дортмунд)