Борусия (Дортмунд) победи с привидна лекота състава на Атлетико (Мадрид), в среща от груповата фаза на Шампионската лига.

Двубоят на немска земя завърши с разгромен успех за домакините с 4:0. Точни в тяхна полза бяха Витсел, Герейро (на два пъти) и Санчо.

Снимка 385448

Източник: UEFA.com

Треньорът на Атлетико Диего Симеоне можеше да разчита на тарана Диего Коща и на защитника Стефан Савич за гостуването. Двамата бяха на разположение на аржентинския специалист, след като се справиха с неприятни контузии. Коща получи мускулно разтежение на аддукторите при победата над белгийския Брюж с 3:1 в друг мач от Шампионската лига на 3 октомври и оттогава не бе играл.

Савич пък се възстановяваше в последните шест седмици от сериозна мускулна травма, която получи през септември при ангажимент с националния отбор на Черна гора.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Борусия (Дортмунд) - Атлетико (Мадрид) 4:0!

Битката между двата тима стартира в 22:00 часа

Първото полувреме премина по-скоро под превъзходството на домакините, които със сигурност бяха по-креативният и изобретателен тим на терена.

Атлетико, сякаш по-скоро по традиция, бранеше половината си и се стремеше да не допусне попадение. Отборът залагаше предимно на игра на контраатака, но подобни възможности не бяха често срещани за испанския гранд.

За сметка на това съзидателните и пълни с идеи състезатели на немския домакин се стремяха всячески да изпитват границата на възможностите и уменията на съперниковите бранители.

Феновете по трибуните трябваше да чакат до 38-ата минута, за да видят попадение. За преобладващата част от тях то бе добра новина, като Аксел Витсел получи подаване на границата на наказателното поле на съперника и реши да стреля. Топката се отби в тялото на бранител и влетя в мрежата на безпомощния Облак, който вече бе реагирал по начин, различен от правилния в случая.

Снимка 385447

До почивката нови голове не бяха реализирани, въпреки че Ройс бе близо до истината, но изстрел от средна дистанция се оказа неуспешен за него, а съответно и за отбора му.

През вторите 45 минути гостуващият тим определено се "събуди". Сред най-дейните в редиците на "дюшекчиите" бе Саул Нигес, който на три пъти беше близо до реализирането на изравнителен гол, но опитите му се оказваха все така неуспешни.

В един от случаите той дори намери сглобката на вратата на съперника, но кълбото се върна в бранител на Борусия.

Снимка 385444

В 73-ата минута домакините нанесоха втория си, решителен удар. Влезлият малко по-рано като резерва Герейро бе изведен на скорост срещу Облак и го преодоля без проблеми за 2:0.

Отново резерва, този път в лицето на Джейдън Санчо, се разписа за 3:0, възползвайки се от асистенция на Хакими 7 минути преди последния съдийски сигнал.

Минута преди края пък Герейро вкара за втори път тази вечер, оформяйки оказалото се и крайно 4:0.

Снимка 385446

Борусия и Атлетико имаха пълен актив от по 6 точки преди мача днес, след като записаха победи в първите си два мача в група "А" на турнира. Сега обаче немският състав излиза еднолично на върха в подреждането.

Чоло Симеоне: Гризман беше най-добрият футболист в света през изминалия сезон

"Той не е обсебен от мисълта за "Златната топка"