Байерн е пред отпадане от Шампионската лига, след като претърпя втора поредна загуба от Бордо в група "А". Този път немците паднаха с 0:2 у дома и така след 4 мача имат само 4 точки. Бордо пък събра 10 и е лидер в класирането.

Баварците започнаха мача с ясната идея, че само победа ще спаси шансовете им за класиране напред. Домакините натиснаха, но французите се бранеха много добре. Жирондинците стояха много компактно на терена и рядко допускаха опасни ситуации пред вратата си през първата част. Те чакаха своя миг на контраатаки и сполучиха. В 37-ата минута Гуркюф засече с глава центриране на Вендел от фаул и откри за гостите. Малко преди това играчите на Байерн имаха претенции за дузпа, след като Сиани игра с ръка, но реферът Проенка не наду свирката.

След почивката натискът на немците се усили. Тони имаше добра възможност да изравни в началните минути на втората част, но не сполучи. Ван Гаал се опита да изостри атаката на тима си, заменяйки Браафхайд и Клозе с Гомес и Робен. Вместо това да донесе успех на домакините, Гуркюф бе близо до втори гол в 78-ата минута. Този път обаче французинът нямаше късмет.

Всичко свърши в 90-ата минута, когато Маруан Шамак се въползва невероятна грешка на Бут, който излезе неразчетено и отбеляза второ попадение за крайното 0:2.

БАЙЕРН - БОРДО 0:2

0:1 Гуркюф (37')

0:2 Шамак (90')

Байерн:22.Ханс-Йорг Бут, 21.Филип Лам, 6.Мартин Демикелис, 28.Холгер Бадщубер, 4.Едсон Браафхайд, 23.Даниел Пранич, 17.Марк ван Бомел, 44.Анатолий Тимошчук, 31.Бастиан Швайнщайгер, 9.Лука Тони, 18.Мирослав Клозе

Бордо:1.Седрик Карасо, 21.Матийо Шалме, 27.Марк Планюс, 2.Мишел Сиани, 28.Беноа Тремулинас, 4.Алу Диара, 5.Фернандо, 18.Ярослав Плашил, 8.Йоан Гуркюф, 17.Вендел, 29.Маруан Шамак