Френският шампион Бордо направи важна крачка към класиране за четвъртфиналите на Шампионската лига. "Жирондинците" се наложиха с 1:0 при гостуването си на Олимпиакос и спокойно чакат реванша на своя стадион след три седмици. Единственото попадение в мача стана дело на Сиани, който се разписа с глава в края на първото полувреме след центриране от фаул на Гуркюф.

Двубоят на "Карайскакис" започна в спокойно темпо, като и двата отбора не поемаха излишни рискове в първите минути. Феновете на домакините отново създадоха невероятна атмосфера. Това обаче не притесни гостите и те опитаха да вземат инициативата. Първото положение за "жирондинците" дойде след като Вендел опита прострелно центриране, което обаче не беше засечено от негов съотборник. В следващите минути гърците също се опитаха да сътворят нещо опасно. Датоло и Луа Луа опитваха да тормозят защитата на съперника, но това също не даде резултат. В 26-ата минута Фернандо опита удар от далеч, но Никополидис внимаваше.

В даденото от съдията продължение на първото полувреме Бордо стигна до изключително важното попадение. При едно центриране от свободен удар на Гуркюф Михаел Сиани се оказа най-съобразителен и с глава прати топката в мрежата за ужас на привържениците на Олимпиакос.

Второто полувреме започна с териториален превес на домакините. Французите обаче не оставяха празни пространства и чакаха своя шанс на контраатака. Енцо Мареска можеше да изравни в 58-ата минута, но с глава не намери целта. В следващите минути домакините продължиха с яловите си опити да стигнат до голови положения. В 81-ата минута контраатака на Бордо по чудо не завърши с гол. Вендел получи отличен пас, но стреля неточно. В следващите минути се наложи и на вратарят на Бордо Карасо да се намесва. Стражът на гостите са намеси решително и спаси удар на Луа Луа.

Така резултатът се запази и гостите взеха добър аванс преди реванша.