Жълт картон за Гьокхан Гьонюл.

62′

Отличен шанс за Порто. Гари Медел допусна грешка и подаде към Рикардо Перейра в наказателното поле, който опита техничен удар, който излезе в аут.

61′

Индивидуална акция на Рикардо Куарешма отляво завърши с топовен удар по посока на вратата на гостите, но отново Жозе Са се намеси отлично и изби в корнер.

58′

ГРЕДА!!! Фантастичен пробив на Райън Бабел. Холандското крило навърза няколко защитници на Порто и намери коридор за стрелба, като с прецизен удар от тресна напречната греда.

Снимка 324850

53′

Слаб удар с глава на Пепе след центриране на Куарешма - право в ръцете на Жозе Са.

52′

Куарешма центрира от корнер на първа греда, където Гьокхан Гьонюл продължи топката, но Жозе Са внимаваше и улови.

46′

Гари Медел заменя Душко Тошич.

45′

Начало на второто полувреме.

45′

Край на първото полувреме.

43′

Жълт картон за Талиска.

Снимка 324845

Източник: Twitter

40′

ГОООООООООООООЛ ЗА БЕШИКТААААШ!!!!! Талиска взриви "Водафон Парк". Дженк Тосун овладя топката отляво, излъга няколко бранители на Порто и пусна отличен пас към бразилеца, който на празна врата вкара за 1:1.

39′

Центриране към Абубакар в наказателното поле, където камерунецът изпревари Пепе, но стреля покрай вратата.

33′

Отлично спасяване на Жозе Са! Рикардо Куарешма получи извеждащо подаване отдясно, овладя топката и без да се бави нанесе силен удар, но стражът на Порто се намеси добре и изби.

29′

ГОООООЛ ЗА ПОРТО! Гостите разиграха заучена комбинация при изпълнение на фаул. Топката попадна в защитника Фелипе около точката на дузпата и той разстреля Фабри за 0:1.

25′

Феновете на Бешикташ създават фантастична атмосфера на "Водафон Парк". Мощни възгласи в подкрепа на домакините отекват на съоръжението.

Снимка 324843

22′

Жълт картон за Макси Перейра.

19′

Страхотен удар на Райън Бабел от далечна дистация, който Жозе Са успя да избие. Дженк Тосун бе близо до това да стигне пръв до топката, но в последния момент кълбото бе избито в корнер.

15′

В първите минути инициативата е в гостите от Порто, но реални голови положения пред вратата на Фабри липсват. Бешикташ действа по-прибрано, предвид факта, че и равенство е достатъчно на тима за първото място в групата.

8′

Жълт картон за Серджо Оливейра.

7′

Първа отлична възможност пред домакините. Рикардо Куарешма центрира отдясно, но Дженк Тосун и Талиска не успяха да играят с топката в наказателното поле. След това последва удар на Толгай Арслан, който бе блокиран от защитник.

Снимка 324844

3′

Грешка в халфовата линия на Бешикташ, след която последва опасна атака на Порто, но Пепе изчисти топката в тъч.

1′

88. Джанер Еркин 23. Диего Рейес

Турският гранд Бешикташ е много близо до това да запише златна страница в историята на клуба. "Черните орли" се нуждаят само от точка в домакинството си на Порто, за да преминат в елиминационната фаза на Шампионската лига.

Ако не загуби мача тази вечер, то истанбулският тим не само ще си гарантира мачове в най-престижния турнир в света и през пролетта, а ще завърши като победител в група "G".

Бешикташ имат 10 точки и е непобеден до момента, докато Порто е с 6. Ако РБ (Лайпциг) загуби от Монако по-късно тази вечер, то турците ще продължат към осминафиналите без значение от резултата на "Водафон Парк".

Пепе впечатлен от феновете на Бешикташ

Пепе: Феновете на Бешикташ са с класи над тези от Реал

"Атмосферата на нашия стадион е много по-различна от тази на "Сантяго Бернабеу"

Португалците имат два успеха до момента при визитите си на "черните орли" - 1:0 през 2007 година и 3:1 през 2010. В същото време обаче играчите на Шенол Гюнеш спечелиха първата среща между двата тима в Португалия с 3:1.

Основен коз в полза на Бешикташ тази вечер ще бъде публиката. Билетите за срещата са изчерпани още през септември. Феновете на "черните орли" създават адска атмосфера за гостуващите отбори. Шумът, който запалянковците създадоха в мача с РБ (Лайпциг) не понесе на звездата на тима - Тимо Вернер и той поиска смяна още през първото полувреме.

"Съперникът ни има талантливи футболисти. Очаквам да се получи добър мач. Всеки двубой е труден. Искаме да победим и да се класираме на нашия терен пред нашата публика. Имаме предимство в групата. Трябва да играем собствената си игра утре. Готови сме за всеки ход на противника", коментира треньорът на домакините Шенол Гюнеш.

Шенол Гюнеш: Готови сме за всеки ход на Порто

"Искаме да се класираме напред пред нашите фенове"

"Миналата година не успяхме да излезем от групата, защото ни липсваше опит. През тази разбираме по-добре как е устроен турнирът и резултатите са налице. Отборът ни е сплотен, задружни сме, атакуваме и се защитаваме като един. Порто и Бешикташ винаги ще бъдат в сърцето ми. Няма как да не се раздам, защото феновете на "черните орли" винаги са ме подкрепяли. Затова ще се опитам да ги направя щастливи", заяви звездата на турския шампион Рикардо Куарешма, който прекара на "До Драгао" голяма част от своята кариера.

"Шампионската лига е турнирът на турнирите. Вкарах 4 гола, но искам още. Добре е, че си поставяме високи цели, но трябва да действаме стъпка по стъпка", обяви голмайсторът на домакините Дженк Тосун.

Бешикташ проявява интерес към Андре-Пиер Жиняк

Бешикташ засилва офанзивната си мощ с френски национал

"Черните орли" искат да вземат Андре-Пиер Жиняк през зимата

"Научили сме си урока от първия мач. Очаквам Бешикташ да не рискува, защото и равенството го устройва", коментира треньорът на "драконите" Серджо Консейсао.

Любопитно ще бъде завръщането на "Водафон Парк" на нападателя на Порто Венсан Абубакар. Камерунският национал бе част от Бешикташ през миналия сезон и се превърна в основна част от състава, но наемът му изтече и той се завърна в Португалия. Oт началото на сезона той е вкарал 9 гола в 11 мача.

В състава на Бешикташ ще се завърне централният защитник Пепе, който пропусна мача с Акхисар (0:0) от турското първенство в петък. Извън игра са дълготрайно контузените Атънч Нюкан, Гьокхан Торе и Денис Бойко. За гостите аут са Фабиньо, Тикиньо, Марега и Отавио.

Сблъсъкът на приказния "Водафон Парк" започва в 19,00 часа тази вечер.