Отборът на Бенфика даде заявка за нещо изключително в Шампионската лига, след като изнесе открит урок на белгийския Брюж в реванша от 1/8-финалите на Шампионската лига.

В първата среща като гост португалците спечелиха с 2:0 и изходът на сблъсъка изглеждаше предрешен, но нищо не предвещаваше каква буря очаква клетите белгийци на "Луж".

Бенфика спечели с 5:1, като резултатът можеше да е и по-изразителен, ако не беше отменено попадение на Жоао Марио в първата част. Така с общ резултат 7:1 Бенфика е на 1/4-финалите и с оглед играта си може да очаква повече от спокойно следващия си съперник или дори жертва.

Снимка 606721

Два гола за португалците мушна Гонсало Рамош (45, 57), а по един добавиха Рафа Силва (38), Жоао Марио (71-дузпа) и Давид Нерес (78). Почетното попадение за гостите вкара Бьорн Мейер (87).

Бенфика стартира ударно и вкара още във втората минута, но попадението на Жоао Марио бе отменено поради засада.

В 17-ата минута Жоао Марио беше много близо до откриване на резултата, но стреля неточно.  Все пак натискът на домакините даде резултат в 38-ата минута, когато Рафа Силва откри.

Снимка 609343

Малко преди почивката интригата беше убита, след като Гонсало Рамош вкара за 2:0.

През второто полувреме Бенфика отново тотално доминираше. В 57-ата минута отново Гонсало Рамош бе точен, а след него се разписаха още Жоао Марио от дузпа и резервата Давид Нерес в 78-ата.

В края на мача Брюж заби ефектен почетен гол чрез Бьорн Мейер, който спаси честта на гостите.

Бенфика - Брюж 5:1, развоят минута по минута