Турнир: Шампионска лига Стадион: "Луж", гр. Лисабон (Португалия) Зрители:

Головото шоу на "Луж" завърши, а така не ни се искаше да приключва (освен ако не сме фенове на Брюж).

87′

Класен гол за гостите, дело на Мейер.

78′

Превъзходството на Бенфика в този мач става чудовищно. Влезлият като резерва Давид Нерес уверено преодоля вратаря на Брюж.

76′

Треньорът на Брюж продължава с промените, макар и да няма особен смисъл.

75′

Смяна в тима на Брюж.

69′

Бенфика получи право да изпълни дузпа след грубо нарушение в наказателното поле. Зад топката застана Жоао Марио, който с безкомпромисно изпълнение направи резултата 4:0 и общо 6:0.

64′

Александер Ба е заменен от Жилберто Жуниор, който ще доиграе буквално мача, който вече е предрешен.

63′

Треньорът на Бенфика също поглежда към резервната скамейка.

62′

Роман Яремчук е заменен от Феран Жутгла от тактически съображения.

62′

Клинтън Мата е заменен от Денис Одой от тактически съображения, но до какво ще доведе това.

57′

Отново Гонсало Рамош е герой за Бенфика. "Орлите" са просто феноменални в този мач. Рамош получи топката от Грималдо и от близка дистанция не сгреши.

47′

Мейер фаулира Ба и си получи заслуженото.

45+1′

Стартираха вторите 45 минути. Ще станем ли свидетели на сензация?

45′

В добавеното време Гонсало Рамош мушна втори гол във вратата на Брюж. Нападателят се подигра с отбраната на белгийците. Отборът на Бенфика е просто прекрасен тази вечер. Жоао Марио получи топката отляво, подаде в наказателното поле на Рамош, който преодоля двама съперници, преди да нанесе удар, който беше неспасяем.

38′

Фамозен гол за Бенфика. Рафаел Силва подаде на Жоао Марио, който напредна в полето на Брюж и подаде топката към Силва, който се завъртя и с външен фалц прати топката в мрежата. Попадението беше прегледано с ВАР и впоследствие признато.

22′

Първият жълт картон е факт. Получава го Ланг за нарушение срещу Жоао Марио.

Снимка 609333

15′

Страхотен пропуск за Бенфика. Флорентино Луиш направи невъзможното от близка дистанция, но имаше и съмнения за засада. Дори и да беше се разписал, попадението вероятно щеше да бъде отменено.

Снимка 609341

3′

Бенфика започна вихрено мача и стигна до гол чрез Жоао Марио, който обаче беше отменен след разглеждане с ВАР поради засада.

2′

Срещата стартира, теренът е отличен.

1′

Броени минути ни делят от началото на вълнуващия сблъсък в Лисабон. Бенфика до голяма степен си свърши работата срещу Брюж, но футболът е непредсказуем.

1′

В лагера на Брюж са изпълнени с увереност.

1′

Наставникът на домакините Роджер Шмит няма никакво намерение да подцени гостите. Той залага на предпазлива схема с четирима защитници, петима в играчи в халфовата линия и със само един нападател.

33. Муса

Бенфика приема Брюж в мач реванш от осминафиналната фаза на Шампионската лига. Португалският колос надделя над съперника си с 2:0 като гост в Белгия и очаквано е фаворит за класиране. Двубоят е тази вечер от 22:00 часа.

Съставът на Скот Паркър пък се нуждае от чудо, за да се класира на четвъртфинал. Наставникът няма да може да разчита единствено на Андреас Сков Олсен. Очаква се украинският нападател Роман Яремчук да е на пейката срещу бившия си отбор.

От своя страна старши треньорът на днешните домакини Роджер Шмидт няма да може да използва германския национал Юлиан Дракслер. Добрата новина за него е, че Чикиньо и Гонсало Гедеш се излекуваха от контузии и попаднаха в групата за мача.