Базел пропусна да се доближи много близо до следващата фаза на Шампионска лига, допускайги загуба с 1:2 на "Сант Якоб" от ЦСКА (Москва). Швейцарците влязоха като фаворит в срещата, още повече, че бяха спечелили срещу този съперник с 2:0 срещата в руската столица.

Двубоят започна с натиска на швейцарците, които изглеждаха по-добре на терена през първото полувреме. Това доведе до няколко опасности пред вратата на московчани, които обаче нямаше как да предотварят попадението в тяхната врата.

То дойде в 32-ата минута!

Лука Цуфи успя да прехвърли вратаря на московчани след два опита, давайки преднина на отбора си за 1:0 - резултат, при който двата отбора се оттеглиха на почивката!

През второто полувреме обаче московчани бяха далеч по-дейният отбор. Руснаците натиснаха газта и тръгнаха да атакуват своя съперник, знаейки, че загуба в мача ще ги изхвърли от турнира.

Устремът на "армейците" даде резултат и Алан Дзагоев изравни в 65-ата минута за 1:1, възползвайки се от извеждащо подаване зад гърба на защитата!

Кулминацията обаче дойде десетина минути преди края на срещата!

Понтус Вернблуум беше в прегръдките на съотборниците си, след като нанесе точен удар от дъгата на наказателното поле, с който донесе пълен обрат и ценни 3 точки за ЦСКА!

Двата отбора делят втората позиция в група "А" с актив от по 6 точки. На първо място е Манчестър Юнайтед с 12 пункта, а Бенфика е на последната позиция без спечелена точка.

Базел - ЦСКА (Москва) 1:2