Манчестър Юнайтед записа четвърта поредна победа в група "А" на Шампионската лига, с която си гарантира не само продължаването напред в турнира, но почти сигурно и първото място.

Това стана факт, след като "червените дяволи" стигнаха до победа с 2:0 над Бенфика, макар че Жозе Моуриньо бе направил някои промени в състава, с оглед предстоящото гостуване на Челси във Висшата лига през уикенда.

Още в първия четвърт час домакините можеха да открият. Антони Марсиал в наказателното поле, но бе съборен и съдията посочи дузпа. Зад топката застана потърпевшият, който обаче не успя да реализира от бялата точка.

Бенфика отговори с удар от дистанция на Гонсалвеш, който обаче бе отразен от Де Хеа.

Изглеждаше, че двата отбора ще се оттеглята при нулево равенство на почивката, когато на сцената се появи Неманя Матич. Сърбинът получи топка пред наказателното поле и мигновено стреля, кълбото рикошира в гредата, удари се в гърба на вратаря и влетя в мрежата - 1:0!

През второто полувреме Маркъс Рашфорд направи впечатляващ пробив и бе фаулиран в наказателното поле - дузпа. Този път зад топката застана Дейли Блейнд, който не сгреши и вкара за 2:0!

До края на мача Юнайтед заигра с мисъл за визитата на "Стамфорд Бридж" и закономерно до нови попадения не се стигна.