Байерн сгази Спортинг Лисабон като гост в първа среща от 1/8 финалите в Шампионската лига. Началото на срещата не предвещаваше такава разгромна загуба за домакините. В крайна сметка момчетата на Юрген Клинсман, коите не се представят убедително в Бундеслигата, си осигуриха класирането сред осемте най-добри отбора в Европа.

Тимът на Пауло Бенто натисна в началото. Фабио Рочембак стреля вляво от вратата на Ренсинг в 5-ата минута. Рибери пробва хубаво воле в 15-ата, но не успя да затрудни Тиаго. Към средата на полувремето гостите изравниха играта и Тони стреля с глава над вратата. И когато нещата отиваха към нулево реми на почивката "баварците" дадоха начало на головата си серия. След грешка в средата на терена в 42-ата минута Франк Рибери отне топката от Рочембак, шмугна се през централните бранители на лисабонци и простреля португалсия страж с десния крак. Това бе разочароващо развитие на нещата за домакините с оглед на равностойността на мача до този момент.

През втората част на терена имаше само един отбор. Въпреки че Дерлей Силва опита задна ножица в началото, момчетата на Клинсман бяха пълни господари на игрището. В основата на всички опасности бе Рибери, който показа, че е моторът на четирикратните европейски клубни шампиони. В 57-ата минута Масимо Одо центрира в наказателното поле на Спортинг, Тони чукна леко кълбото и Мирослав Клозе отблизо нямаше как да сбърка. Само пет минути по-късно Зе Роберто пусна към връхлитащия Филип Лам, който беше грубо подкосен от Рочембак. Съдията отсъди дузпа, която Рибери без проблеми реализира за втори път в мача.

В 75-ата минута отново Лам проби отляво и от самата аутлиния успя да центрира хубаво към Клозе, който от границата на малкото наказателното поле стреля над вратата.

В 84-ата минута Рибери напредна по крилото и с премерено центриране намери Лука Тони, който дори без да отскача мушна кълбото в обратния ъгъл за 0:4. В 90-ата минута италианецът направи катастрофата на обезкуражените домакини пълна. Отново Рибери центрира от левия фланг, Тони стреля с глава. Тиаго спаси първия удар, но нямаше какво да направи при добавката-0:5 .

С този резултат "баварците" могат спокойно да очакват жребия за следващата фаза. Протоколният реванш е в Мюнхен след две седмици.

Спортинг-Байерн 0:5