Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители: 60,235
90+3′
90′

Удар на Бейерин. Топката мина близо до дясната греда на Нойер.

85′

ГООООЛ! Артуро Видал получи топката на празна врата и вкара втори гол в мача. Попадението стана благодарение на разсичащ пас на Санчеш.

82′

Опасно връщане към Оспина, който с плонж спаси пети гол във вратата си.

80′

ГОООЛ! Видал прехвърли Оспина след лошо изнасяне на топката от защитата на Арсенал. Разгром!

79′

Кимих смени Рибери.

79′

Санчес смени Алкантара.

78′

ГОООЛ! Дъглас Коста стреля неспасяемо от границата на полето. Преди това той финтира Мустафи , след като трима играчи на Байерн направиха бърза контра.

76′

Оспина изпревари излезлият сам срещу него Левандовски. Третият гол на Байерн се пече.

75′

Левандовски уцели гредата отблизо. Късмет за Арсенал.

71′

Перес сменя Жиру.

71′

Коклен сменя Рамзи.

71′

Тройна смяна в Арсенал. Йозил смени Санчес.

70′

Робен излиза. Влиза Дъглас Коста.

68′

ГООООЛ! Робен се възползва от лошо изнасяне на топката и останал сам срещу Оспина го прониза.
Холандецът пресече топката с глава след изчистване на вратата. После тя беше избита в него в опасна близост до вратата.

66′

Робен и Левандовски останаха сами срещу Оспина. Робен игра с топката, но Оспина се възползва от объркването и изчисти в корнер.

64′

Видал изведе Левандовски сам срещу Оспина. Колумбиецът спаси ударът на Левандовски.

62′

Левандовски стреля с глава над гредата след отличен пробив на Алкантара отляво.

60′

Чембърлейн спъна Рафиня, след като изгуби топката.

54′

ГООООЛ! Левандовски с левия крак стреля в левия ъгъл на Оспина, който се хвърли в другата посока. Мачът приключи!

53′

Дузпа за Байерн. Косчелни спъна оставащия сам Левандовски.
Французинът обиди съдията зад вратата и получи втори жълт картон.

52′

Остро центриране на Алаба отляво. Топката прелетя над гредата на Оспина.

50′

Санчес финтира хубаво отляво, но не можа да подаде точно.

49′

Хумелс вкара топката във вратата на Оспина, но беше в засада.

48′

Жиру сам пред вратата скочи, но не можа да натисне топката след хубаво центриране на Рамзи отдясно.

45′

Много любопитно ще бъде поведението на Арсенал.

45′

Санчес стреля право в Нойер от фаул.

45′

Арсенал води само с 1:0.

44′

Рафиня влезе остро отдясно. Центрирането му бе в Оспина.

44′

Мартинес получи картон за груб фаул пред полето на Байерн.

42′

Ответната контра на Байерн завърши със слаб удар на Робен в Оспина.

42′

Видал изрита здраво своя сънародник Санчес. Съдията реши да не показва картон.

41′

Бърза контра на Арсенал. Тя беше провалена след некадърно центриране на Бейерин.

39′

Уолкът заплаши да удари Алаба. Алаба отвърна.

39′
38′

Робен изведе Левандовски сам срещу Оспина. Полякът не можа да уцели вратата. Топката беше трудна за отиграване.

37′

Жиру влезе на скорост отляво, но стреля над гредата. Много добро включване на Монреал.

36′

Удар на Видал. Топката прелетя безопасно над гредата.

33′

Уолкът влезе отново отдясно след подаване на Мустафи. Ударът на англичанина мина до гредата.

32′

Поредна остра атака на домакините и нов корнер за тях. Топката след това беше изчистена.

28′

Рамзи стреля високо над вратата след корнер. Съдията попречи на удара му.

26′

Притежанието на топката е 38%-62%, но Арсенал е по-опасният отбор.

24′

Оспина изпревари Левандовски, който оставаше сам срещу него.

23′

Нарушение в атака а Видал. Оспина спаси преди това почти сигурен гол, който щеше да бъде отменен.

20′

ГООООЛ! Страхотен гол на Тио Уолкът. Той премина през трима защитници на Байерн отдясно. Влезе под малък ъгъл и стреля точно под гредата. Нойер само вдигна ръце.Резултатът е 2-5.

Снимка 282189

17′

Чембърлейн центрира хубаво отдясно. Мартинес успя да изчисти в корнер.

16′

Уолкът влезе в полето на Байерн на скорост. Прекалените му опити за показване на техника доведоха до отнемане на топката.

13′

Жиру беше много близо до откриване на резултата. Жиру от близко свали топката с глава. Тя облиза лявата греда на Нойер.

11′

Уолкът беше изведен сам срещу Нойер, но вратарят излезе и успя да изчисти в тъч при опита да бъде прехвърлен.

10′

Арсенал направи първата си опасна атака, но се оказа, че има засада.

9′

Алаба стреля неточно след корнера.

8′

Робен направи характерното си захождане отдясно. Ударът му беше отбит в корнер.

6′

Остра атака на гостите отдясно. Робен не можа да центрира точно към Левандовски.

5′

Играчите на Байерн започнаха да разиграват по-дълго топката.

2′

Голяма част от охраната се занимава да маха хвърлените ленти на терена.

Снимка 282188

1′

Това ли е последният мач на Арсен Венгер начело на Арсенал в Шампионската лига?

Франсес Коклен Ренато Санчеш

Алексис Санчес се очаква да започне в днешния двубой срещу Байерн, след като беше на скамейката в последния двубой с Ливърпул. За сметка на това Месут Йозил ще пропусне мача поради заболяване.

“Топчиите" ще домакинстват в протоколен на пръв поглед реванш на германския шампион. В първата среща преди три седмици те бяха разгромени с 1:5. Арсенал игра за последен път на четвъртфинал през 2010-а година.

Аарън Рамзи не влезе срещу Ливърпул, но е много вероятно да бъде титуляр довечера.

За Байерн четирима ключови играчи бяха на пейката през уикенда - Матс Хумелс, Ариен Робен, Франк Рибери и Шаби Алонсо. Очаква се те да бъдат титуляри в Лондон.

Досега няма отбор продължавал напред в Шампионската лига, след като е загубил с четири и повече гола. Досега девет пъти разликата след първия двубой е била такава.

В последните 14 години Арсенал има 10 домакински загуби, но 6 от тях са в елиминационната фаза.

Все пак феновете на Арсенал си спомнят с умиление мача от преди 5 години, когато техните любимци победиха Милан с 3:0, след като бяха паднали с 0:4 в първия мач.