Байерн (Мюнхен) победи с 3:0 Андерлехт в мач от група "В" на Шампионската лига. "Баварците" тотално доминираха над своя съперник и това бе най-малкото, с което се отърва белгийския тим. Роберт Левандовски откри резултата в 12-ата минута от дузпа, а Свен Кумс бе изгонен, след като задържа поляка в наказателното поле. В 65-ата минута Тиаго Алкантара матереализира превъходството на "баварците", а в последните секунди на срещата Йошуа Кимих оформи крайния резултат.

В другия мач от групата ПСЖ се разправи със Селтик с 5:0 в Глазгоу.

Снимка 312335

Двубоят започна с домакински натиск, който доведе до попадение още в 11-ата минута. Тогава Роберт Левандовски бе изведен от дълбочина сам срещу вратаря на Андерлехт, а Свен Кумс го фаулира в наказателното поле. Играчът на гостите получи директен червен картон, а полякът реализира отсъдената дузпа за 1:0.

В 15-ата минута удар на Левандовски с глава не намери целта. В 23-ата минута и Хамес пробва шут, който минава встрани от вратата. Малко по-късно и Толисо пробва удар, но и той не сполучи. В края на полувремето "баварците" усилиха натиска в търсене на втори гол, но на два пъти Ариен Робен пропусна.

Байерн (Мюнхен) не прощава на съперници от Белгия

Байерн не прощава на съперници от Белгия

Шест победи и само едно поражение у дома за баварците срещу тимове от тази страна

В 41-ата минута Станчу се озова на добра позиция, но не успя да застраши Мануел Нойер. В продължението на първото полувреме Селс спаси опасен удар на Хави Мартинес с глава.

Снимка 312330

Втората част започна вихрено. Първо Левандовски пропусна от добра позиция, а в ответната атака Чипчиу удари греда. Байерн отговори с три неточни изстрела на Рафиня, Зюле и отново Левандовски. В 61-ата минута се откри добра възможност и за Робен, но холандецът не я оползотвори.

Снимка 312331

В 65-ата минута Байерн поведе с 2:0. Йошуа Кимих намери Тиаго в наказателното поле. Испанският национал насочи топката неспасяемо във вратата на Матс Селс. В 68-ата минута гол на домакините бе отменен поради нарушение на Никлас Зюле. В 72-ата минута Робен стреля с глава, но за пореден път неточно. Малко след това и Зюле не успя да порази вратата на белгийците.

Снимка 312333

В 81-ата минута се откри нова добра възможност пред Хамес, но колумбиецът отново стреля неточно. В 90 минута Йошуа Кимих оформи крайното 3:0. Защитникът се възползва от добро подаване на Жером Боатенг.

Байерн Мюнхен - Андерлехт 3:0

1:0 Левандовски (12-дузпа)

2:0 Тиаго (65)

3:0 Кимих (90)