Байерн успя да победи ПСЖ при подновяването на Шампионска лига.

Баварците се наложиха с 1:0 на "Парк де Пренс" в първи 1/8 финал.

Единственото попадение стана дело на Коман, който наказа бившия си тим. Мбапе се разписа на два пъти, но попаденията не бяха зачетени заради засади.

Така Байерн има минимална преднина преди реванша на "Алианц Арена".

Снимка 606584

Срещата започна с натиск на Байерн. Още във 2-ата минута, Чупо-Мотинг се доближи до наказателното поле и отправи страхотен удар с десния крак, а траекторията беше неудобна за Донарума. Топката мина близо до гредата. Последва по-убедителна игра от баварците.

ПСЖ - Байерн, 0:1, (Развой на срещата по минути)

ШЛ се завърна

В 24-ата минута, Кансело овладя умело с гърди по десния фланг, отигра и подаде към центъра. Кимих центрира към наказателното поле, а Коман засече и стреля към вратата.

До края на полувремето чистите положения липсваха и така двата тима се оттеглиха при 0:0.

Снимка 606580

Байерн успя да поведе в 53-ата минута, когато Дейвис направи отлично подаване от левия фланг към далечната страна на наказателното поле. Коман засече с десния си крак и се получи страхотен удар от воле. Коман вкара срещу бившия си клуб! Донарума не успя да се справи за 0:1.

Домакините вдигнаха оборотите и това даде отражение мигновено. В 74-ата минута Неймар нанесе удар. Зомер изби и никой не можеше да попречи на Мбапе да вкара топката в мрежата, но французинът е бил в положение на засада.

Снимка 606572

Осем минути преди края на редовното време, скоростта на Мбапе помогна на ПСЖ, но отново се оказа, че е в засада. Мендес се втурна по левия фланг и стреля към близката греда. Мбапе, който не изостана, заби топката в рамката от минимално разстояние. С помощта на ВАР реферите установиха, че има едва забележима засада при разгръщането на бързата атака. Последва опасност от Меси, но неговият удар прелетя в аут.

Реваншът между Байерн и ПСЖ на "Алианц Арена" е на 8 март.