Байерн (Мюнхен) най-после показа истинското си лице. "Баварците" разбиха с 5:1 у дома Бенфика в мач от група "Е" на Шампионската лига. По два гола за успеха вкараха Ариен Робен и Роберт Левандовски, а едно добави Франк Рибери. За лисабонските "орли" точен бе Жедсон Фернандес.

С успеха германския колос зае първото място в своята група с 13 точки. Втори е Аякс с 11, а Бенфика е трети с 4. В директен мач, в последния кръг, Байерн и амстердамци ще определят кой ще заема челната позиция и кой ще бъде негов подгласник.

Снимка 391837

Тимът на Нико Ковач започна много силно срещата и голът не закъсня. В 13-ата минута Робен се измъкна от трима защитници и с хубав удар в далечния ъгъл не остави шанс на Влаходимос.

След половин час игра Байерн вкара втори гол. Мюлер намери ветерана, който с прецизен удар до гредата удвои. В 36-ата минута Влаходимос изби опасен шут на Мюлер. След изпълнението на корнер Роберт Левандовски надскочи защитниците в бяло и вкара за 3:0.

С първото си докосване до топката резервата Жедсон Фернандеш върна един гол в началото на втората част.

Аякс си осигури място в осминафиналите на Шампионската лига след успех над АЕК

Душан Тадич бе точен на два пъти в Атина

Байерн реагира веднага и Левандовски вкара втория си гол след удар с глава в 51-ата минута.

В 76-ата минута Франк Рибери оформи крайното 5:1 след подаване на Дейвид Алаба.