Байерн (Мюнхен) победи АЕК (Атина) с 2:0 като гост в мач от група "Е" на Шампионската лига. Точни за "баварците" бяха Хави Мартинес в 61-ата минута и Роберт Левандовски две по-късно. Това бе втора поредна победа за германския колос във всички турнири, който показва, че постепенно излиза от кризата, в която бе изпаднал.

С успеха, тимът на Нико Ковач събра 7 точки и излезе начело във временното класиране. АЕК е на дъното без точки в своя актив.

Двата тима започнаха мача агресивно, но постепенно "баварците" поеха контрола на срещата. В 10-ата минута Гнабри проби отляво и центрира в наказателното поле, където Робен се размина с топката. В 18-ата минута Чигринский успя да изпревари Левандовски да нанесе голов удар и изчисти топката.

Снимка 385172

Източник: twitter

В ответната атака удар на Понсе мина покрай вратата на Нойер. В 27-ата минута Тиаго открадна топката пред наказателното поле на АЕК, но не успя да намери останали сам Левандовски.

До края на полувремето "баварците" застрашиха вратата на домакините с удари на Гнабри и Левандовски, но гол така и не падна.

Втората част отново започна с по-активни действия на германския шампион. Това даде резултат чак в 61-ата минута, когато Хави Мартинес откри резултата. Серж Гнабри проби отляво и намери Робен в наказателното поле. Ударът на крилото срещна играч в жълто, топката стигна до испанеца, който с атрактивен удар от въздуха не остави шансове на вратаря.

Снимка 385174

Две минути по-късно Байер нанесе втори удар. Гнабри намери Рафиня отляво, а бразилецът подаде към Левандовски, който на празна врата вкара за 0:2.

В 66-ата минута Баркас спаси опасен удар на поляка, като резултатът можеше да стане класически.

До края на двубоя "баварците" намалиха оборитите и спечелиха без особени затруднения визитата си в Атина.

Нико Ковач: В Байерн винаги може да загазиш, ако не спечелиш четири поредни мача

Ковач: В Байерн винаги може да загазиш, ако не спечелиш четири поредни мача