Центриране на Лам намери снажния поляк, който с глава надскача бранителите пред себе си и бележи!

В игра се появява Паулища.

47′

Променен Арсенал.

Почти напълно.

Отборът иззема функциите на Байерн от старта на предишното полувреме и сега изглежда сериозно мотивиран да вкара гол.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме можеше да бъде условно разделено на две части.

В самото начало на срещата домакините поеха инициативата и не се виждаше как могат въобще да я изпуснат.

Те не спираха да притесняват съперника си, като основно нападаха през своята дясна част от терена, сякаш знаеха нещо, някакво слабо място на съперника си.

Набезите на Лам не спираха да притесняват защитниците в жълти (в този мач) екипи.

При един такъв, и след подаване към Робен, резултатът беше открит.

В 11-ата минута холандският ветеран разстреля иначе стабилния в този сблъсък Давид Оспина със страхотен изстрел по диагонала.

В 29-ата минута обаче, при опит да изчисти топката напред, Роберт Левандовски намери крака на включилия се в предни позиции Кошиелни и реферът посочи бялата точка.

Положението бе сериозно оспорвано от футболистите на домакините, но това, разбира се, не промени решението на арбитъра.

Зад топката застана Санчес, който стреля, но Нойер изби. Кълбото попадна отново у Санчес, който понечи да шутира, на първо време бе спрян, но от третия си удар чилийският ас намери очертанията на вратата, оставяйки безкрайно разочарован вратаря на баварците.

След 35 минути игра Бейерин игра с ръка в наказателното поле на Оспина, но този път главният съдия подмина с лека ръка ситуацията. Повторенията показаха, че нарушение на правилата по-скоро има.

Така или иначе дузпа нямаше, а резултатът се запази непроменен, въпреки че в заключителните мигове от полувремето Йозил се оказа очи в очи с Нойер, но стражът на "червените" за пореден път спаси тима си.

45′

Почивка.

44′

Нойер спасява изстрел на Йозил!

В самия край на полувремето английският тим можеше да достигне до обрата.

43′

Изстрел на Хумелс!

Оспина лови.

39′

Страховит изстрел на Джака, но пък и удивително спасяване на Нойер!

Защитниците на баварците "заспаха" при поредна акция на гостите.

35′

Байерн не получава право да изпълни дузпа, въпреки че такава имаше!

Бейерин игра с ръка, но реферът спести "наказанието" на гостите.

33′

Официално предупреждение и за Санчес.

30′

Санчес пропуска от бялата точка!!!

При добавката си обаче, между куп играчи в червени екипи, Санчес праща кълбото във вратата!

1:1!

Снимка 278797

Мачът започва от самото начало!

29′

ДУЗПА за Арсенал!

Какво решение на главния съдия!

Левандовски и Кошиелни посягат едновременно към топката, като бранителят на Арсенал изпреварва със стотни от секундата тарана.

За неуспешния удар по топката, а съответно и в крака на Лоран, Арсенал е възнаграден с единайсетметров наказателен удар.

27′

Изстрел на Йозил от свободен удар, от границата на наказателното поле на Нойер.

Вратарят на Байерн не се справи добре в конкретната ситуация, отбивайки топката току пред себе си, но така и не се намира футболист на Арсенал, който да я добави в мрежата.

Късмет за баварците в тази ситуация.

26′

Жълт картон за Матс Хумелс.

24′

Бледи опити на Арсенал да организира нещо чрез бързоногия Санчес.

За момента присъствието на "артилеристите" на терена е по-скоро формално.

21′

Нова комбинация Лам - Робен по дясната част от нападението на баварците.

Изстрелът на холандеца този път рикошира в крак на бранител и излиза в корнер.

Нищо интересно след изпълнението на ъгловия удар.

20′

Натискът на домакините не секва и за миг.

В редиците на Арсенал не личи да е налично желание за непременна промяна в резултата.

Снимка 278793

Източник: EPA/БГНЕС

15′

Официално предупреждение за Шкодран Мустафи.

14′

Нов шут на Робен.

Този път изстрелът му е спасен.

Снимка 278796
11′

ГОООООООООООООООООООЛ!!!

Уникално попадение на Ариен Робен!

1:0 за Байерн (Мюнхен).

Снимка 278794

Изключителен гол на Робен, който разстреля по диагонала Давид Оспина!

8′

Топовен изстрел на Видал!

Оспина обаче реагира подобаващо и не позволява да бъде изненадан.

7′

Поредица от отигравания на топката "на втория етаж".

Кълбото не се задържа за продължителни периоди от време на земята, което е показателно за известно неспокойствие и напрежение в представянето и на двата състава.

4′

Центриране в полето на Оспина не затруднява вратаря на лондончани.

Нищо сериозно и застрашително и при тази атака на баварците.

3′

Компактно, стегнато начало за Арсенал.

Футболистите на отбора не преминават излишно големи дистанции в полето на съперника си.

Лондончани изглеждат презастраховани за момента, като е очевидно, че ще чакат шансовете си на контраатака.

2′

Засада на Роберт Левандовски, още в самото начало на мача.

Баварците започват силно, амбициозно и видимо емоционално участието си в този двубой.

1′

Р. Санчес Елнени

Отборите на Байерн (Мюнхен) и Арсенал се изправят за пореден път един срещу друг на осминафиналната фаза от Шампионската лига.

Шкодран Мустафи: Байерн (Мюнхен) е велик отбор, но ние играем през седмица срещу величия в Англия

Мустафи: Байерн е велик отбор, но ние играем през седмица срещу величия в Англия

"Имаме потенциал да ги отстраним"

Общият баланс от досегашните мачове между Байерн и Арсенал е 5 победи за мюнхенци, 2 равенства и 3 успеха за отбора от Северен Лондон. Единствената победа на Арсенал на "Алианц Арена" беше с 2:0 на осминафиналите през 2013 година, но Байерн продължи напред заради успеха с 3:1 като гост в първия мач.

Довечера домакините ще са без контузените Франк Рибери и Жером Боатенг. Атаката ще се води от Роберт Левандовски, а по фланговете ще действат Ариен Робен и Томас Мюлер.

Левандовски: Ако играем добре, Арсенал няма шанс срещу нас

Утре вечер Байерн (Мюнхен) приема „топчиите” за осминафиналния сблъсък в ШЛ

Тиаго Алкантара, Чаби Алонсо и Артуро Видал пък ще си партнират в средата на терена. Арсенал ще разчита на скоростта на Алексис Санчес и на хитрите пасове на Месут Йозил.

Венгер призна, че отборът му ще трябва повече да се защитава и това означава, че дефанзивните халфове Франсис Коклен и Мохамед Елнени ще бъдат поставени под голям натиск.

Оливие Жиру отново ще остане на пейката, а по крилата ще атакуват Дани Уелбек и Тио Уолкот.

Неочаквано: Йозил сяда на скамейката срещу Байерн (Мюнхен)?