Байерн (Мюнхен) постигна нова победа над АЕК (Атина) в Шампионската лига. В срещата от група "Е" на турнира, "баварците" надвиха гръцкия тим с 2:0 на "Алианц Арена". И двата гола за успеха на германския хегемон бяха дело на Роберт Левандовски (31-дузпа, 70).

След този мач възпитаниците на Нико Ковач са лидери във временното класиране с 10 точки, с две повече от втория Аякс. АЕК е с четири поражения до този момент.

Снимка 388063

Източник: Twitter

Срещата започна с очакван домакински натиск. Още в 3-ата минута опасен шут на Мюлер бе блокиран. Малко след това удар с глава на Ламбропулос след центриране от корнер мина покрай страничната греда.

След половин час игра "баварците" получиха право да изпълнят дузпа. Урош Кошич фаулира Роберт Левандовски в наказателното поле. Полякът застана зад топката и вкара за 1:0.

Снимка 388060

Малко след това защитник на АЕК блокира Томас Мюлер и не му позволи да удвои аванса на своя тим.

През втората част Байерн бе отборът, който владееше инициативата.

Ас на Байерн (Мюнхен) пред завръщане в игра

Кингсли Коман поднови тренировки

В 55-ата минута Горецка засече центриране в наказателното поле, но Баркас се справи. Минута след това страхотен удар на Левандовски бе отразен от вратаря на гърците.

В 71-ата минута Леви бе оставен непрокрит на далечната греда при центриране и вкара за 2:0.