Барселона смачка Байерн с 4:0 в първи четвъртфинал в Шампионската лига. Домакините вдигнаха феновете си четири пъти на крака преди почивката, а гостите гледаха отблизо как се играе футбол. Разписаха се Меси (на два пъти), Ето'о и Анри, а каталунците изпуснаха и още. След почивката Барса пожали изпадналия в нокдаун съперник и свали темпото, но Байерн не сътвори почти нищо интересно.

МАЧЪТ:

В 6-ата минута Шави изведе Анри сам срещу Бут, французинът подмина вратаря и стреля от малък ъгъл, но защитник на Байерн притича и изби в корнер.

Барса поведе 3 минути по-късно. След прекрасна бърза атака, Ето'о изведе Меси отдясно на наказателното поле и аржентинецът се разписа с премерен диагонален шут.

В 13-ата каталунците удвоиха аванса си. Този път ролите се размениха и Меси изведе Ето'о сам срещу Бут. Камерунецът не загуби нито миг и опъна мрежата зад немския вратар за втори път.

Въпреки комфортната преднина, надмощието на Барса продължи. В 16-ата минута Меси бе съборен в наказателното поле, но съдията Хауърд Уеб му показа жълт картон за симулация. Треньорът на домакините Хосеп Гуардиола побесня и започна да се разправя с четвъртия съдия. В крайна сметка бившият съотборник на Стоичков бе изгонен от резервната скамейка и седна на трибуните.

Това въобще не притесни Барса. Само секунди по-късно защитата на Байерн отново допусна противников играч да се озове сам срещу Бут. Този път това бе Анри, който получи пас на скорост от Иниеста, но ударът на французина мина на сантиметри встрани от гредата.

След това положение каталунците се поуспокоиха за известно време, а Байерн успя да организира няколко атаки, които обаче не доведоха до нищо сериозно. Баварците имаха големи проблеми с изнасянето на топката и грешаха твърде често.

След една такава грешка в 38-ата минута падна и третият гол за домакините. Анри навлезе отляво в наказателното поле и центрира ниско към Меси, който с шпагат успя да засече топката във вратата.

Малко преди края, след нова атака като по учебник на Меси, топката попадна у Анри и той отбеляза за 4:0  В даденото от съдията Уеб продължение на първата част, Байерн можеше да намали, но озовалият се в изгодна позиция Рибери  не намери целта.

Немците започнаха малко по-агресивно второто полувреме, но пролуките в отбранителния им вал си останаха. Брено и Демикелис изнемогваха, а Лел заобикаляше Меси отдалеч. Ветеранът Одо пък не можеше по никакъв начин да спре Анри. Барса намали оборотите, но продължи да търси нов гол.

Той за малко да падне в 59-ата минута, но далечният удар на Меси бе отклонен от Бут, а след това топката се удари в напречната греда и излезе в корнер.  В тези минути напълно се загуби звездата на баварците Франк Рибери, който не срещна никаква подкрепа от своите съотборници. Лука Тони също бе пълен фигурант на терена, като се изключи едно падане за дузпа в наказателното поле, но лайнсменът вече бе маркирал засада на италианеца.

Байерн успя да стигне до още една добра възможност в 71-ата минута, но ударът на Зе Роберто бе блокиран от Пуйол. Малко след това Гуардиола реши да даде почивка на Анри и го замени със Седу Кейта.  До края на мача Барселона се опита да вкара още, но този път и късметът бе на страната на Бут.

Рафа Маркес пък хитро си изкара жълт картон, за да пропусне реванша в Мюнхен, който на практика е безсмислен. Така Барселона спокойно може да чака следващия си съперник в турнира, който ще е Челси или Ливърпул.

БАРСЕЛОНА - БАЙЕРН 4:0