Барселона успя да спечели един мач, който се оказа много по-труден от очакваното. Каталунците губеха на почивката и чак в средата на второто полувреме отбелязаха два гола. До края на мача домакините от Борусия се бориха и създадаваха напрежение пред вратата на своите съперници.

В първите минути футболистите на Мьонхенгладбах се опитваха да се надиграват и също да разиграват дълго топката. Това доведе до няколко много чисти положения пред тяхната врата изпуснати от Неймар  и Суарес.

Постепенно каталунците овладяха инициативата и мачът влезе в познатото за тях русло. Домакините се прибраха и разчитаха на контраатаките на бързите си нападатели.

В 34-ата минута Бускетс загуби топката от Рафаел малко след центъра. Дауд напредна сам отляво и подаде успоредно на Азар, който сам от непосредствена близост откри резултата - 1:0

Снимка 255384

Голът даде крила на германския отбор и контраатаките отляво следваха една след друга. Гостите имаха владение на топката, но не можеха да създадат опастности пред вратата.

През второто полувреме Шуберт нареди отбора отзад да брани резултата. За негово съжаление двигателят на контраатаките, Рафаел не можа да продължи след 50-ата минута. Той така и така бе под съмнение за мача. Каталунците разиграваха, но не намираха път към вратата на Зомер.

В 65-ата минута влезналият преди шест минути Арда Туран изравни. Неймар му даде перфектен пас зад защита. Арда стреля от ъгъла на малкото поле отдясно и топката се заби под гредата.

Снимка 255405

След голът нищо не се промени. И девет минути по-късно се стигна до пълен обрат. Жерар Пике отблизо си придърпа топката и я вкара за 1:2. Суарес нанесе стархотен удар от воле след корнер, Зомер спаси, но изпусна топката пред себе си. Пике се ориентира перфектно в ситуацията.

Реакцията на германския отбор дойде едва в последните минути. Домакините наложиха тотална преса и няколко пъти бяха на косъм да излезнат в удобни позиции. Мачът много се отвори и гостите направиха няколко бързи контри, пропиляни от прекалено техничната игра на Неймар.

Снимка 255406

Все пак по-класният отбор спечели. За треньорът Шуберт остана признанието, че тактиката му за малко не доведе до положителен резултат.