Барселона спечели визитата си на ПСВ (Айндховен) и продължи доброто си представяне в групите на Шампионска лига. Каталунците се наложиха с 2:1 над холандския шампион, който няма никакви шансове да продължи напред към елиминациите.

И трите попадения паднаха през второто полувреме, а през първата домакините пропуснаха няколко изгодни ситуации за гол, като на три пъти и гредата помогна на испанския колос.

Нулите бяха разчупени от Лионел Меси, който се появи на сцената и с марково изпълнение с вътрешен фалц през няколко футболисти вкара за 1:0!

Десет минути по-късно Жерар Пике покачи на 2:0 при центриране на Меси от фаул и до голяма степен предреши изхода на двубоя.

Все пак "филипсите" стигнаха до почетно попадение, дело на Люк Де Йонг, но нямаха сили за повече.

Кръг преди края Барселона е лидер с 13 точки, докато Тотнъм и Интер имат по 7 и ще спорят за втората позиция в групата. ПСВ е на последното място с 1 точка.