Отборът на Барселона надигра тотално и безспорно единайсеторката на Рома, в среща между двата тима от група "Е" на Шампионската лига.

Каталунците се наложиха с разгромното 6:1, след като по два гола отбелязаха Луис Суарес и завърналият се на терена след контузия Лионел Меси, а по още един добавиха Пике и Адриано.

Неймар пък пропусна да се разпише от бялата точка.

(Снимка: Marca.com)

Домакините са лидери в подреждането, разполагайки с актив от 13 пункта. Рома е втори, като е записал едва 5 срещу името си.

Още преди началото днес бе ясно, че Барселона по-скоро би следвало да очаква успех, но бе малко вероятно тимът да допусне поражение пред собствена публика. Достатъчен аргумент за това беше фактът, че Барса демонстрира увереност, характер и отлична успеваемост на „Камп Ноу", в срещите си от надпреварата.

Феновете на отбора не са били често разочаровани на свой терен, като за последно „блаугранас" стъпиха накриво у дома срещу Байерн, преди 2 сезона, когато бяха разгромени с 0:3. Това бе и единственото поражение за състава в 35 домакински двубоя в Шампионската лига.

В същото време Барселона е повече от убедителен в срещите си с италиански съперници на собствен терен, в рамките на мачовете от Лигата.

На „Камп Ноу" каталунците разполагат с вече цели 14 успеха, 5 равенства и едва 2 загуби срещу единайсеторки, пътуващи от Апенините до Пиренеите.

Тази статистика едва ли радваше особено отбора на Рома, който тази вечер трябваше да покаже какво може срещу набралия сериозна скорост след грандиозното 4:0 над Реал в Ел Класико състав на домакините.

Това не се случи, като само до 6-ата минута домакините можеха да водят с 2:0, но Неймар пропусна, а гол на Меси бе отменен заради доста дискусионна засада.

Нова ситуация в 10-ата минута притесни Шчесни, но този път той се намеси подобаващо и отрази удара към вратата си.

В 15-ата минута обаче, след добра акция на "блаугранас", гостите капитулираха. Многоходовата атака на тима бе завършена с чудесен пас на Алвеш към Суарес, който пред опразнената пред себе си врата не сгреши - 1:0.

Само 2 минути и половина по-късно Меси се завърна в Шампионската лига с гол, като копна топката над Шчесни за 2:0.

Изстрелите покрай стража на Рома продължаваха, като в част от случаите той просто затваряше очи и чакаше да бъде поразен и да извади топката от мрежата си за пореден път.

Е, това се случи още веднъж, в рамките на първата част, като в самия й край балонна топка бе засечена по гениален начин от въздуха от Луис Суарес, отбелязал втория си гол тази вечер за класическото 3:0.

Пике вкара за 4:0 в 56-ата минута, след страхотна асистенция на Меси, 5:0 направи самият Меси, а на 6:0 покачи Адриано, след добавката си към пропусната от Неймар дузпа.

Един Джеко не остана по-назад от "колегата" си в редиците на Барса, като малко преди края също не успя да се разпише от бялата точка.

В даденото от Чакър продължение, Джеко все пак се реваншира за грешката си, оформяйки и крайното 6:1.

Съставите на двата тима:

БАРСЕЛОНА: Тер Щеген, Вермаелен, Алвеш, Пике, Алба, Ракитич, Бускетс, Роберто, Меси, Суарес, Неймар

РОМА: Шчесни, Майкон, Манолас, Дине, Рюдигер, Кейта, Наинголан, Пянич, Флоренци, Джеко, Фалке

Съдия: Джунейт Чакър

Стадион: "Камп Ноу"