Барселона направи сериозна крачка към 1/8-финалите на Шампионската лига, след като победи у дома тима на Интер с 2:0. Шампионът на Европа тотално смаза италианския си съперник и само добрите намеси на Жулио Сезар спасиха Интер от разгром. Головете за Барсе вкараха Пике и Педро преди почивката. Благодарение на успеха момчетата на Пеп Гуардиола излязоха на първо място в Група F с актив от 8 точки. Интер и Рубин имат по 6.

Барселона започна фантастично мача и от първата минута наложи типичния си стил на игра. Момчетата на Гуардиола прибраха Интер в половината им и откриването на резултата бе въпрос на време. Логичното се случи в 10-ата минута, когато след центриране от корнер Пике вкара топката в мрежата на гостите. Защитникът се оказа непокрит в пеналта и с удар от няколко метра не сгреши. Силните минути за Барса продължиха, а гостите от Италия сякаш не знаеха къде се намират. В 25-ата минута Пердо завърши точно фантастична атака, преминала през през Шави и Дани Алвеш и удвои аванса на домакините - 2:0.

В последните минути на първата част Барса намали оборотите, но върпеки това бе по-добрият отбор на терена. Най-чистото положение за Интер пък бе пред Станкович, който не успя да се възползва от груба грешка на Валдес.

Барселона започна отлично и втората част на мача. В 53-ата минута Жулио Сезар спаси сигурен трети гол във вратата си, след като акробатично изби удар с глава на Шави. Минута по-късно "нерадзурите" отговориха със силен удар на Станкович, който обаче не затрудни Валдес. В 68-ата минута отново Сезар трябваше да спасява Интер. Вратарят изби опасен удар от фаул на Алвеш и предотврати сигурен нов гол. До края на мача нови голове нямаше и Барса се поздрави с крайния успех. В следващия последен кръг каталунците гостуват на Динамо, а Интер приема Рубин.

БАРСЕЛОНА - ИНТЕР 2:0
1:0 Пике (10')
2:0 Педро (25')

БАРСЕЛОНА: Валдес, Алвеш, Пуйол, Пике, Абидал (89' Максуел), Шави, Бускетс, Кейта, Педро (85' Къркич), Иниеста (90' Дос Сантос), Анри

ИНТЕР: Сезар, Майкон, Лусио, Самуел, Киву, Санети, Камбиасо (46' Мунтари), Мота, Станкович (70' Балотели), Ето'о, Милито (81' Куарешма)
Главен съдия: Масимо Бусака (Швейцария)