Аякс най-сетне се класира в групите на Шампионската лига за пръв път от 2006 година насам. Амстердамци победиха Динамо (Киев) с 2:1 на реванша у дома в инфарктен мач. Първиата среща в Киев завърши наравно 1:1.

Украинците започнаха по-добре и бяха по-близо до гол преди почивката. Страхотните намеси на Маартен Стекеленбург обаче отчаяха Милевски и Гусев на два пъти. Аякс също имаше две нелоши положения след удари на Луис Суарес и Мунир Ел Хамдауи.

В самия край на полувремето холандците поведоха с голяма доза шанс. След един пряк свободен удар, топката рикошира в Ел Хамдауи и стигна до Суарес. Ургваецът залъга Ковал и промуши кълбото зад гърба му.

Аякс започна по уверено през втората част и създадоха няколко опасни положения пред украинската врата.

Четвърт час преди края влезлият като резерва Миралем Сюлеймани напредна страхотно и сервира топката на крака на Ел Хамдауи, който нямаше как да сбърка на празна врата.

Динамо намали след спорна дузпа 5 мин. преди края, реализирана от Шевченко. До края обаче нямаше време за повече и Аякс триумфира.