Аякс измъкна равенство 1:1 в Мюнхен срещу Байерн. Холандците повече трябва да съжаляват за изпусната победа.

Байерн - Аякс 1:1, гостите изравниха

Баварците имат 12 последователни победи в груповата фаза на ШЛ

Мачът започна с атаки на домакините и те много бързо достигнаха до гол. Робен центрира отдясно и Матс Хумелс, оставен непокрит зад линията на защитата не можеше да сбърка с удара си с глава. Това се случи в 4-та минута.

Домакините играеха със самочувствие и още няколко минути имаха пълно превъзходство. Постепенно гостите се окопитиха и започнаха да задържат топката. Атаките им станаха остри и в 23-та минута успяха да изравнят. Назар Мусрауи напредна отдясно, комбинира с Душан Тадич и стреля неспасяемо от точката за изпълнение на дузпа.

До почивката играта беше равна. Баварците изпаднаха в шаблон и така не успяха да застрашат вратата на Онана. Холандците играеха със завидно самочувствие и дори имаха леко предимство във владеенето на топката.

Снимка 381522

Източник: Фейсбук

Второто полувреме започна с няколко чисти възможности за гостите. Те достигаха до добри позиции, но ударите им не затрудняваха Нойер.

Постепенно домакините упражниха натиск. Но Онана и защита пред него стояха много стабилно и не даваха шанс на баварците. Влезлият като резерва Хамес Родригес имаше своя голям шанс, но засечена от него топка отблизо беше спасена с вещина от Онана.

В добавеното време Нойер направи двойно спасяване, с което остави една точка в Мюнхен. Първо той отрази удар от фаул на Ласе Шьоне под гредата, а след това хвана и добавката с глава на Душан Тадич.

Последваха няколко стихийни атаки на домакините и двубоят завърши 1:1.

Футболистите на Аякс играха с огромно самочувствие. В този ден късметът беше на страната на баварците. Мачът изглеждаше като от миналото, когато и двата тима бяха от фаворитите за трофея.