Аякс и Олимпик Лион изиграха не особено интересен начин и поделиха точките на старта на участието си в Шампионска лига през този сезон. Двата тима заемат второто място в групата след първите мачове, след като Реал очаквано победи Динамо (Загреб) с 1:0 като гост.

Аякс започна по-силно мача и бе близо до гол още в 5-ата минута, когато Бьоригтер стреля с глава, но пропусна. Гомис отговори с фамозен пропуск за французите малко по-късно. Нападателят получи пас от бразилския играч Мишел Бастош, но го пропиля.

Самият Бащош след половин час игра имаше добра ситуация за гол, след като проби отлично в половината на Аякс, но не може да стреля добре.

През втората част Аякс се хвърли доста по-ожесточено да търси победата. Сюлеймани бе най-опасният играч на холандския гранд и създаде най-добрата голова ситуация, но не успя да се разпише. Кенет Вермеер пък спаси холандците от загуба в края.

Така или иначе, двата тима поделиха точките на старта и по всичко личи, че ще спорят за второто място в групата до края, като очакванията са Реал Мадрид да заеме първото.