Атлетико Мадрид продължава безпроблемния си ход в група "I" на Шампионската лига. „Дюшекчиите" спечелиха с класическото 3:0 гостуването си на Аустрия Виена и с 9 точки е безусловният лидер в тази група.

Испанците набързо си осигуриха добър аванс, след като Гарсия ги изведе напред в 8-ата минута. В 20-ата пък резултатът бе вече 0:2, като този път голмайстор бе „обичайният заподозрян" - Диего Коща.

Двубоят на практика приключи малко след почивката. Тогава гласеният за испански национал Коща наниза второто си попадение, и общо трето за Атлетико. До края гостите само формално доиграха мача.

В другия, доста по-интересен двубой от тази група, Зенит излъга Порто и спечели с 1:0 като гост. Мачът започна повече от странно, след като португалците останаха с човек по-малко още в 6-ата минута. Ерера си изпроси два картона само за около 90 секунди - първо за фаул, а после за неправилни действия в стената при фаул.

Въпреки намаления си състав. „Драконите" удариха греда чрез Лучо, но след почивката силите им намаляха.Най-голямата опасност за тяхната врата пък бе бившият им играч Хълк, който се отчете с няколко сериозни пропуска.

Зенит все пак успя да измъкне трите точки малко преди края. Разписа се Алекандър Кержаков, засичайки с глава центриране на Хълк. С успеха руснаците изместиха Порто от второто място и вече са с точка повече.