Срам за Атлетико (Мадрид)! Само така може да бъде описано равенството 1:1 на "дюшекчиите" срещу абсолютния дебютант и аутсайдер в Шампионска лига - Карабах.

Насред "Уанда Метрополитано" тимът на Диего Симеоне допусна втора поредна издънка срещу азербайджанския тим, който взе точка от испанците и в първия мач между двата отбора след 0:0.

След този резултат "дюшекчиите" почти сигурно ще напуснат Шампионска лига, тъй като имат едва 3 точки след 4 изиграни кръга. Лидерите Рома и Челси са съответно с по 8 и 7, но и двата отбора имат мачове с Карабах, така че трябва да се стигне до невероятна въртележка, за да може Атлетико да се промъкне към елиминациите.

Рома победи Челси с 3:0 (ВИДЕО)

Челси дойде, видя и си тръгна разгромен от Рим! (ВИДЕО)

Лондончани безпомощни на "Олимпико"

Иначе тази вечер гостите изненадаха неприятно своя съперник чрез Мичел, който в 40-ата минута смълча трибуните на ултамодерното съоръжение на мадридчани!

Футболистът на Карабах се възползва от центриране от корнер и с глава вкара за 1:0 - резултат, при който дойде и края на първото полувреме!

През втората част домакините се вдигнаха на щурм, който даде резултат в 56-ата минута!

Томас Партей получи топка пред дъгата на наказателното поле и с прецизен удар опъна мрежата за 1:1! Три минути по-късно ситуацията за Атлетико стана още по-благоприятна, тъй като гостите останаха с човек по-малко заради червен картон на Педро Енрике.

И въпреки това Гризман и компания не успяха да намерят път към вратата на Карабах до края на мача, макар че домакините имаха своите възможности. При една, от които топката бе избита от голлинията.

Това явно изнерви Стефан Савич, който получи червен картон в заключителните минути, олицетворявайки трагичната вечер и безсилието на играчите на Атлетико!

Атлетико (М) - Карабах 1:1