Атлетико (Мадрид) загуби домакинството си на Челси в първия осминафинален мач от Шампионската лига между двата тима.

Двубоят трябваше да се играе на "Уанда Метрополитано", но заради ограниченията поради пандемията от коронавирус за английските тимове в европейските клубни турнир, домакинството беше преместено на "Арена Национал" в Букурещ.

Снимка 520125

Източник: UEFA.com

Мачът приключи с минимален успех за гостите с 1:0. Автор на единствения гол в срещата стана Оливие Жиру, разписал се с перфектно изпълнена задна ножица през второто полувреме.

Атлетико е в слаба форма, след като записа едва една победа в предишните си четири срещи. През уикенда "дюшекчиите" загубиха с 0:2 от Леванте у дома. Челси пък има пет победи в последните си шест мача.

Двата отбора са стари познайници в Европа, като бяха изиграли седем мача помежду си и до момента бяха разменили по две победи.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Атлетико (Мадрид) - Челси, на живо

Мачът е тази вечер от 22:00 часа в Букурещ

Първото полувреме не предложи на телевизионните зрители нито едно попадение. За сметка на това на терена преобладаваха тежките влизания и борбата за първа топка във всяка една точка от терена.

Атлетико (Мадрид) настояваше да притежава кълбото през по-голяма част от времето, като редуваше моменти на изключително силен натиск и преса, с такива на отдръпване в по-задни позиции.

В началото на срещата испанският тим дебнеше за грешка на опонента, а с течение на времето започна да осъществява чести атаки.

Снимка 520144

Източник: Twitter

Пробивите на Саул и Коке обаче изнасяха топката до Феликс и Суарес, но от това не следваше застрашаване на вратата на съперника и голова ситуация.

Центриранията към Маунт и Хъдсън-Одой на другия край от игрището пък не представляваха заплаха за Облак, който нямаше много работа през първата част и му се наложи да се намесва само в няколко случая.

Снимка 520128

Впечатление направи изнемогването на моменти на Алонсо по фланга, който често трябваше да спира футболистите на испанския гранд с цената на нарушения. Такава беше и ситуацията за Савич, в лагера на съперника.

Така или иначе, колкото и това да не се понрави на нито един от двамата треньори, голове през първото полувреме не бяха отбелязани.

Снимка 520137

И вторите 45 минути бяха изпъстрени от множество груби нарушения и спиране на играта.

Жълтите картони също не закъсняха, като имаше няколко по-продължителни спречквания между футболистите.

Снимка 520126

Наставникът на Атлетико, Диего Симеоне също получи официално предупреждение, като не успяваше да сдържи нервите си и на няколко пъти оспори съдийските решения.

В 71-ата минута центриране в наказателното поле на Атлетико (Мадрид) намери Оливие Жиру, който без да се замисля изпълни атрактивна задна ножица и с чудесен изстрел прати топката неспасяемо в мрежата за 0:1.

Реферът първоначално се съобрази с дадения знак от страничния съдия и отсъди засада, но незабавно получи сигнал от колегите си, обгрижващи ВАР системата.

След продължително съвещание между тях, Брих все пак посочи, че голът ще бъде зачетен, хвърляйки в истинска истерия Диего Симеоне.