Атлетико (Мадрид) победи Брюж с 3:1 в мач от група "А" на Шампионска лига и зае второто място с пълен актив от 6 точки, колкото има и Борусия (Дортмунд), който е лидер в групата заради по-добрата си голова разлика.

Успехът обаче не дойде толкова лесно, тъй като след първите 45 минути резултатът на "Уанда Метрополитано" беше 1:1.

Антоан Гризман откри резултата, възползвайки се от подаване на Лемар в 28-ата минута, за да вкара за 1:0. Малко преди края на полувремето обаче белгийците изравниха сякаш от нищото!

Арно Грьонвелд опита удар от дистанция, който изненада "дюшекчиите" и попадна във вратата за 1:1 - резултат, при който дойде и почивката.

Все пак мадридчани настъпиха газта през второто полувреме и заредиха атака след атака пред вратата на гостите, а Антоан Гризман отново възстанови преднината в средата в 68-ата минута.

Последваха няколко пропуска, с които отборът на Диего Симеоне можеше да си затвори мача по-рано, но това така и не стана преди 90-ата минута, когато Коке вкара за крайния резултат 3:1!