Испанският гранд Атлетико (Мадрид) продължава с неубедителните си изяви в Шампионската лига. Селекцията на Чоло Симеоне се издъни при гостуването си на тоталния аутсайдер в група С - Карабах, завършвайки при безличното 0:0.

По този начин "дюшекчиите" пропиляха отличната възможност да се доближат до челниците Челси и Рома.

Снимка 318642

Източник: uefa.com

Атлети можеше да си осигури триумфа на няколко пъти, но звездите Яник Ферейра-Караско и Антоан Гризман изпуснаха сами срещу вратаря на домакините Шехич. Макар и да играха 15 минути с човек по-малко, футболистите на Крабах се поздравиха с историческа първа точка в Шампионската лига.

Двубоят в Баку започна със здрав натиск от страна на Атлетико, но така желаното ранно попадение така и не стана факт. Всичко това сякаш повлия зле на "рохикобланкос", които действаха на приливи и отливи до почивката.

Въпреки това, гостите от Испания пропуснаха две отлични възможности за гол. Първото от тях бе за белгийското крило - Яник Ферейра-Караско, който в 27-ата минута остана сам срещу вратаря Шехич. Босненският страж обаче запази самообладание и парира в корнер.

Снимка 318644

Упражнението се повтори и в 39-ата, само че в епицентъра на събитията беше Антоан Гризман. Французинът се беше измъкнал от отбраната след подаване на Гамейро и всички очакваха попадение, когато топката падна на левия крак на нападателя. И този път обаче Шехич се оказа победител в задочния спор.

Атлетико не се отказа от търсенето на победата и през втората част. В 53-ата минута голът все пак падна, ала точният изстрел на Антоан Гризман беше отменен правилно заради засада.

Зрителите в Баку повярваха в чудото с настъпването на 64-ата минута, когато техните любимци за сефте погледнаха по-сериозно към вратата на Ян Облак. Бразилецът Педро Енрике сътвори запомнящ се рейд, ала изстрелът му се оказа безкрайно разочароващ....

Борбата на Карабах за точката стана още по-жестока, след като в 75-ата минута африканският им нападател Ндлову беше изгонен. Таранът си изкара втори жълт картон, след като направи неуспешен опит да симулира за дузпа.

До края Атлети не успя да стигне до гола дори и с численото си превъзходство. Възможността да се превърне в герой за своите имаше резервата Фернандо Торес. Ударът на "Ел Ниньо" обаче не намери очертанията на вратата.

Снимка 318643

Двата тима се изправят отново един срещу друг на 31.10, когато този път домакинството ще бъде в полза на Атлетико (Мадрид).

КАРАБАХ - АТЛЕТИКО (МАДРИД) 0:0

ЧЕРВЕН КАРТОН: Ндлову (К - 75")

СТАДИОН: "Олимпийски", Баку

СЪДИЯ: Руди Буке

КАРАБАХ: Шехич, Садиков, Аголи, Медведев, Хюсейнов, Мичел, Карайев, Алмейда, Ндлову, Енрике, Медетов (резерви: Каниболотский, Исмайлов, Гурие, Шеядайев, Елиоунуси, Ржежничак, Емиркулийев)

АТЛЕТИКО: Облак, Фелипе Луис, Годин, Вършалко, Хименес, Габи, Гайтан, Саул, Караско, Гамейро, Гризман (резерви: Моя, Ернандес, Фернандес, Савич, Кореа, Торес, Партей)