Испанският Атлетико (Мадрид) постепенно навлиза в правилния ритъм на своето представяне. „Рохикобланкос“ оцеляха при визитата си на ПСВ (Айндховен), сломявайки „филипсите“ с минималното 1:0. В герой за селекцията на Чоло Симеоне се превърна халфът Саул, който реализира и единственото попадение.

Домакините пък могат да съжаляват за изпуснатата точка, тъй като пропуснаха дузпа, а гол на Де Йонг бе отменен.

Снимка 253171

Двубоят можеше да стартира кошмарно за „рохикобланскос“, ако още в началото реферът Мартин Аткинсън не бе отменил попадение на Де Йонг. Причината – нарушение в борбата за висока топка на Ектор Морено срещу Лука Ернандес.  Отговорът на гостите от Испания бе красноречив. В 16-ата минута удар на Коке премина на сантиметри от мрежата на Зут.

Малко след това националният вратар на Холандия трябваше да отразява и тежък далечен шут на Фелипе Луис.

Атлетико успя да поведе в резултата две минути преди почивката. Саул реализира ефектен гол с ножичен удар, който обаче породи множество претенции от страна на играчите на ПСВ. При въпросната ситуация Прьопер пострада тежко при едно единоборство с Ернандес, играта не бе спряна и това доведе до попадение в мрежата на Зут.

За да се реваншира, британският съдия моментално свири и дузпа за „филипсите“. Тя се оказа доста криминална, след като на повторенията се видя, че  Хименес почти не докосва падналия Нарсинг. Нервите на Андрес Гуардадо обаче не издържаха и ударът му бе отразен по фамозен начин от Облак.

През втората част драмата също бе на лице. Още в началото Кевин Гамейро прати топката над горната греда от страхотна позиция, а малко по-късно попадение на Гризман бе правилно отменено.

Снимка 253173

Съдията Аткинсън пък продължи да дразни феновете на ПСВ със странните си осъждания. В крайна сметка победата бе за Атлетико (Мадрид).

ПСВ (АЙНДХОВЕН) – АТЛЕТИКО (МАДРИД) 0:1

0:1 Саул (43‘)

СТАДИОН: „Филипс Щадион“

СЪДИЯ: Мартин Аткинсън (Англия)

ПСВ: Зут, Исимат-Мирен, Морено, Швааб, Прьопер, Хендрик, Де Йонг, Нарсинг, Вилемс, Гуардадо, Бренет (резерви: Пасвеер, Ариас, Перейро, Жозефсон, Рамселаар, Бервайн, Де Вийс)

АТЛЕТИКО (МАДРИД): Облак, Годин, Луис, Коке, Гризман, Саул, Габи, Хуанфран, Гамейро, Гайтан, Хименес (резерви: Андре Морейра, Тиаго, Торес, Караско, Кореа, Савич, Ернандес)