Атлетико Мадрид ще играе на 1/8-финалите на Шампионската лига, след като победи Порто с 3:1 в последен двубой от Група В на надпреварата.

Попаденията за "дюшекчиите" бяха дело на Антоан Гризман, Анхел Кореа и Родриго де Пол, докато за "драконите" точен бе Серджио Оливейра от дузпа.

Двубоят обаче бе белязан с много грозни сцени в средата на второто полувреме, когато футболистите на двата отбора на два пъти тръгнаха на саморазправа. Заради скандалите по терена трима играчи получиха червени картони.

В 67-ата минута Яник Ферейра удари без топка Отавио, като веднага получи червен картон. Съдията Клерман Тюрпен показа няколко жътии картона, за да успее да охлади страстите.

Така Атлетико продължава напред в турнира на богатите, след като завърши на второто място в групата си с актив от 7 точки. В другата среща тази вечер Ливърпул победи Милан и затвърди лидерството си с 18 пункта. Порто остава трети с 5 точки, а "росонерите" напускат Европа с 4.

Реал (Мадрид) победи Интер с 2:0