С две попадения в рамките на по-малко от 30 минути Атлетико (Мадрид) победи Монако с 2:0 и по този начин футболистите на Диего Симеоне си гарантираха участие в елиминациите в Шампионска лига напролет.

Начаото на двубоя на "Уанда Метрополитано" бе кошмарно за "монегаските", които още във 2-ата минута изоставаха в резултата, след като младият им футболист Беноа Бадиашиле си вкара автогол при удар на Коке.

В 24-ата минута до голяма степен интригата приключи, след като Антоан Гризман вкара за 2:0, възползвайки се от пас на Кореа.

Стефан Савич бе изгонен от състава на домакините за умишлена игра с ръка в наказателното поле десетина минути преди края на мача, но Радамел Фалкао пропусна дузпата.

Бившият таран на "дюшекчиите" бе посрещнат подобаващо от публиката на мадридчани, които бяха направили специални благодарствени транспаранти.