Атлетико (Мадрид) се класира на ¼ финалите на Шампионска лига след като отстрани Манчестър Юнайтед.

"Дюшекчиите" се наложиха с 1:0 на "Олд Трафорд" и след 1:1 в първия мач, са отборът, който продължава сред най-добрите осем на Стария континент.

Единственото попадение днес стана дело на Ренан Лоди.

"Червените дяволи" могат горчиво да съжаляват за отпадането, тъй като бяха по-дейният отбор на терена, но така и не успяха да стигнат до гол.

Снимка 566948

Източник: EPA/БГНЕС

Така тимът на Ралф Рангник ще трябва да се откаже от голямата си мечта да спаси сезона с постигане на нещо по-значимо в Шампионска лига.

Както е известно, "червените дяволи" се представят неубедително във Висшата лига и отдавна са аут от борбата за титлата.

Снимка 566944

Срещата започна интересно. В 12-ата минута, след бърза атака на "червените дяволи", топката бе центрирана към Еланга, който от около 4 метра стреля и топката уцели Облак в главата и след това прелетя опасно близко до страничната греда.

Манчестър Юнайтед - Атлетико (Мадрид), 0:1

Залогът е място на четвъртфиналите в Шампионската лига

Малко по-късно, Бруно Фернандеш се свлече в наказателното поле след съприкосновение с Рейналдо, но реферът и ВАР прецениха, че няма дузпа.

Снимка 566942

Последва натиск на Юнайтед, но Атлетико успя да стигне до попадение, което обаче бе отменено. Коке изведе перфектно Йоренте който в наказателното поле асистира успоредно наляво към Жоао Феликс, нападателят вкара топката в мрежата, но радостта му беше твърде кратка - попадението не беше зачетено заради засада.

Снимка 566943

Само седем минути по-късно, испанският тим ликуваше. "Червените дяволи" поискаха нарушение срещу Еланга, съдията подмина ситуацията и Атлетико започна атака като Феликс напредна отдясно, намери Гризман, френският национал пусна перфектен пас в наказателното поле към Ренан Лоди, който на задна греда се извиси и засече с глава за 1:0.

Снимка 566932

През втората част, Манчестър Юнайтед продължи с натиска. Още в първите секунди след подновяването на играта, Еланга продължава с отличните си изяви през този мач, като беше много близо да изравни резултата след като засече подаване и между двама играчи на гостите стреля опасно отдясно, но топката мина покрай гредата.

Снимка 566933

В 76-ата минута, Облак сигурен гол след като Варан засече с глава центриране от пряк свободен удар и стреля. Стражът се разтегна и с една ръка изби топката, спасявайки тима си от попадение.

До края на мача, Юнайтед така и не стигна до изравнителен гол, който да прати мача в продължение и отпада от Шампионската лига.