Отборът на Атлетико (Мадрид) победи ПСВ (Айндховен) с 2:1, в мач от група "D" на Шампионската лига. Головете за домакините отбелязаха Шимао и Макси Родригес. За ПСВ се разписа Куверманс.

Мачът се игра пред празните трибуни на стадион "Висенте Калдерон", тъй като испанският тим изтърпява наказание. В 13-ата минута Шимао изведе домакините напред в резултата, който се възползва от грешка на Салсидо. В 28-ата минута Макси Родригес удвои преднината на Атлетико. Така завърши първата част. две минути след подновяването на играта играчите на ПСВ успяха да върнат един гол.

Точен за гостите бе Куверманс, който след центриране от корнер засече топката във вратата на домакините. С тази победа испанците си осигуриха място на 1/8-финалите на Шампионската лига.

АТЛЕТИКО (МАДРИД) - ПСВ (АЙНДХОВЕН) 2:1 (2:0)

1:0  Симао 14'
2:0  Макси 28'
2:1  Куверманс 47'

АТЛЕТИКО (МАДРИД): Купе, Сейтаридис, Уйфалуши, Хейтинга (52-Ибанес), Перния, Макси, Раул Гарсия (80-Асунсао), Маниш, Симао, Агуеро (66-Синама-Понгол), Форлан

ПСВ (АЙНДХОВЕН): Исаксон, Салсидо, Родригес, Бреше, Питерс (45-Кулина), Симонс, Мендес (86-Нийланд), Джуджак, Афелай (28-Бакал), Лазович, Куверманс

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Питерс, Брешет, Лазович (ПСВ)

СЪДИЯ: Масимо Бусака