Отборът на Астана се класира за третия кръг от квалификациите в Шампионската лига.

Воденият от българския треньор Станимир Стоилов състав победи с 2:1 гостуващия Жалгирис (Литва) в среща-реванш. Първият мач завърши 0:0.

Астана се класира за третия квалификационен кръг, където ще играе с победителя от двубоя между Селтик (Шотландия) и Линкълн (Гибралтар). Линкълн изненадващо спечели първия мач като домакин с 1:0. Втората среща е по-късно тази вечер.

Играчите на шампиона на Казахстан Астана доста трудно отстраниха Жалгирис. В герой за тима се превърна защитникът Марин Аничич, който отбеляза и двете попадения.

Аничич откри резултата в 32-ата минута, а след това донесе и победата на Астана с гол в третата минута на добавеното време.

За гостите точен беше бразилецът Еливелто в 57-ата минута. Миналата година Астана игра в групите на Шампионската лига.