Арсенал започна с победа участието си в тазгодишното издание на Шампионската лига, след като победи Хамбургер в Германия.

"Артилеристите", които имат едва две точки от три мача във Висшата лига на Англия, се наложиха в двубой решен още в 10-ата минута. Тогава вратарят на домакините Кирщайн фаулира Ван Перси в наказателното поле и получи червен картон. Отсъдената дузпа бе реализирана от Жилберто Силва и Арсенал поведе в резултата.

В началото на второто полувреме Томаш Росицки удвои след страхотен гол от разстояние. "Топчиите" се разконцентрираха едва в края на срещата, когато позволиха на Саного да върне едно попадение.

В другия мач от тази група Порто не успя да сломи ЦСКА (Москва). Двубоят завърши 0:0, като гостите трябва да са много доволни от измъкнатата точка при положение, че домакините диктуваха събитията на терена през цялото време, но така и не успяха да се разпишат.

Така след изиграването на първите мачове в група "G" лидер е отбора на Арсенал с актив от три точки, пред Порто и ЦСКА (Москва) с по една. Последен е Хамбургер без спечелена точка.