Арарат-Армения дебютира по впечатляващ начин в квалификациите за Шампионската лига. Тимът, за който цял мач записа българският бранител - Георги Пашов, постигна важен успех над шведския АИК с 2:1 и така има леко предимство за реванша между двата отбора след седмица в Стокхолм.

Срещата в Ереван стартира по мечтан начин за хората на Вардам Минасян. Още във втората минута те получиха правото да изпълнят дузпа, която беше точно реализирана от Аветисян.

Кошмарът за АИК продължи, след като в 13-ата минута Лундстрьом получи бързо втори жълт картон и така остави скандинавците с човек по-малко. Обратно на логиката обаче, гостите съумяха да изравнят в 39-ата. Обаси засече центриране от корнер с глава и така върна своите в голямата игра.

Астана надхитри румънския шампион в Нурсултан

1:0 за първенеца на Казахстан

Арарат обаче не се притесни от случилото се и още до паузата отново поведе в резултата. Аветисян вкара втория си гол в мача, след като Кобялко го намери с прострелен пас, успоредно на голлинията.

Плеймейкърът на арменците можеше да се превърне и в абсолютен герой, след като в 58-ата минута беше близо до хеттрик. Линер обаче този път беше на мястото си и блокира изстрела му.

Шампионът на Швеция имаше вариант да си тръгне и с равенство, но в 67-ата минута късмет пред гола нямаше Тарик Еляоунуси.

АРАРАТ-АРМЕНИЯ - АИК 2:1

1:0 Аветисян - дузпа (3"), 1:1 Обаси (39"), 2:1 Аветисян (45")